يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > سومین خانه هلال اهواز در روستای صفاک افتتاح شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین خانه هلال اهواز در روستای صفاک افتتاح شد

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: سومین خانه هلال این شهرستان با هدف توانمندسازی و محرومیت زدایی جوامع روستایی، گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و سازماندهی تیم‌های امداد و نجات محلی در روستای صفاک افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، سید فتح اله هاشم نژاد اظهار کرد: در گذشته هر یک از واحدهای جمعیت نسبت به سازماندهی جداگانه جوانان، داوطلبان و امدادگران در مناطق روستایی اقدام می کردند که مشکلاتی را به همراه داشت ولی از ابتدای سال جاری تمامی فعالیت های هلال احمر در حوزه های امداد و نجات، آموزش، فرهنگی و حمایتی در قالب خانه های هلال انجام می گیرد.
وی افزود: با پیگیری دهیاری روستای صفاک طی مراسمی با حضور بزرگان منطقه خانه داوطلب این روستا به خانه هلال ارتقا و در محل حسینیه روستا افتتاح شد.
رئیس جمعیت هلال احمر اهواز بیان کرد: در همین روز آموزش های کمک های اولیه و امداد و نجات ویژه دانش آموزان در قالب طرح دادرس در مدرسه شهید صفاران روستا آغاز و مانور پناه گیری و تخلیه اضطراری نیز جهت افزایش آمادگی دانش آموزان در زمان حوادث اجرا شد و با توجه به استقبال اهالی برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح ملی خادم(خانواده آماده در مخاطرات) جهت ارایه آموزش های امدادی به کلیه خانواده ها انجام گرفت.
هاشم نژاد اظهار کرد: همچنین 110 بسته مواد غذایی و نوشت افزار در قالب طرح توانمند سازی اقشار آسیب پذیر توسط داوطلبان و خیرین هلال احمر اهواز بین نیازمندان روستا توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف خانه‌های هلال بهره‌گیری از توانمندی‌های مردم در روستاها است، گفت: خانه هلال از اعضای جوان، داوطلب و امدادگر تشکیل و نیز همه برنامه ها در این خانه توسط خود اهالی و به صورت افتخاری اجرا می شود


١٤:٤١ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٥٦٩٨    /    تعداد نمایش : ١٩٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج