دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران خب داد:چهار هزار و 125 نفر روز نیروی عملیاتی کادر و داوطلب در ایام نوروز
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران خب داد:چهار هزار و 125 نفر روز نیروی عملیاتی کادر و داوطلب در ایام نوروز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام کرد: چهار هزار و 125 نفر روز نیروی عملیاتی کادر و داوطلب این جمعیت از 25 اسفند 1395 لغایت 15 فروردین 1396 با استقرار در 15 پایگاه ثابت، 8 پایگاه موقت و 6 پست سیار و با پشتیبانی 53 دستگاه آمبولانس و 17 خودروی نجات، در محورهای مواصلاتی استان تهران آماده خدمت رسانی هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، حسین کتابدار درخصوص طرح امداد و نجات نوروزی گفت: چهار هزار و 125 نفر روز نیروی عملیاتی کادر و داوطلب این جمعیت از 25 اسفند 1395 لغایت 15 فروردین 1396 با استقرار در 15 پایگاه ثابت، 8 پایگاه موقت و 6 پست سیار و با پشتیبانی 53 دستگاه آمبولانس و 17 خودروی نجات، در محورهای مواصلاتی استان تهران آماده خدمت رسانی هستند.

وی پشتیباتی از نیروهای اورژانس و آتش نشانی در صورت اعلام نیاز، اسکان و ارائه تغذیه اضطراری به هموطنان در زمان وقوع حوادث، انجام عملیات نجات و رهاسازی در سوانح ترافیکی و همچنین انتقال مصدومین این حوادث را مهمترین خدمات قابل اجرا در طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر استان تهران برشمرد.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران در خصوص سطح کیفیت این خدمات نیز افزود: با هدف به روز رسانی و ارتقاء سطح مهارت نیروهای عملیاتی کادر و داوطلب حاضر در طرح نوروزی هلال احمر استان تهران، یک دوره بازآموزی همراه با کارگاه های میدانی در نیمه اول اسفند ماه طراحی و اجرا شد و همچنین 4 پست ویژه تیم توانا(تیم های عملیاتی خواهران) در شهرستان های تهران، ری، شهریار و ملارد نیز به خدمات رسانی خواهند پرداخت.

وی به هموطنان و مسافران نوروزی توصیه کرد تا در صورت وقوع حوادث و نیاز به امدادرسانی در هر لحظه از شبانه روز با شماره ملی 112 هلال احمر، حتی با تلفن های همراه فاقد سیم کارت تماس بگیرند.

کتابدار همچنین از حضور موثر پزشکان و پرستاران داوطلب در قالب طرح داوطلب یاران امداد و نجات در پست ها و پایگاه های مرتبط با این طرح خبر داد.

جوانان هلال احمر، نوروز خود را وقف خدمت به هموطنان می کنند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در ادامه در خصوص برگزاری طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی گفت: از جمله اقدامات این جمعیت در پایگاه های مجری این طرح نیز می توان به برپایی ایستگاه های سلامت جهت سنجش قند و فشار خون هموطنان، غرفه بهرفت(بهبود رفتار ترافیکی) و عضویت در کمپین ملی "نه به تصادفات جاده ای"،  برپایی خیمه نماز و محل استراحت مسافران، توزیع بروشورهای آموزشی و اطلاع رسانی و همچنین غرفه دوستدار کودک جهت ایجاد سرگرمی جهت کودکان اشاره کرد.

به گفته وی،نیروهای پرشور و داوطلب جوان جمعیت هلال احمر استان تهران با حضور در 13 پایگاه برگزار کننده این طرح در محورهای مواصلاتی استان تهران، نوروز خود را وقف خدمت به هموطنان می کنند. 

کتابدار همچنین درباره طرح ملی "خادم" گفت: برنامه ملی خادم جهت آموزش "خانواده آماده در مخاطرات" و ارتقاء سطح تاب آوری هموطنان در سوانح و حوادث، برنامه ریزی شده و در حال اجرا است. 


٠٥:٤٨ - شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج