پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی خبر داد: لزوم افزایش خودمراقبتی در جوانان برای کاهش گرایش به مواد مخدر
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی خبر داد: لزوم افزایش خودمراقبتی در جوانان برای کاهش گرایش به مواد مخدر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: افزایش سطح خودمراقبتی در قشر جوان جامعه برای کاهش گرایش به اعتیاد امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی،‌ دکتر حسن محمودی اصل زاده در نخستین جلسه کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در سال 96 که با حضور اعضای شورا و سرگروه های طرح ملی پیمان و همتایان پیشگیری از ایدز و سوءمصرف مواد در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی هلال این استان با میزبانی جمعیت هلال احمر برگزار شد، گفت: فعالیت های بشردوستی و امدادی هلال احمر در راستای تامین سلامت عمومی جامعه از جمله در بحث آسیبهای اجتماعی و اعتیاد بسیار حائز اهمیت و موثر است.

وی به طرح ملی پیمان به عنوان یکی از طرح های راهبردی جمعیت هلال احمر در مقوله مقابله با اعتیاد اشاره کرد و افزود: شیوه آموزشی و فرهنگسازی مقابله با اعتیاد در این طرح ملی متفاوت با سایر دوره ها است و آموزش و فرهنگسازی از میان خود جوانان و اقشار آسیب پذیر به همسانان و همنوعان این گروهها صورت می گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: محور اصلی این طرح ها در جمعیت هلال احمر افزایش سطح خودمراقبتی در قشر اسیب پذیر جوان جامعه ما و کاهش گرایش آنها به مصرف مواد مخدر است.

وی با اشاره به اجرای این طرح های ضداعتیاد در چادرهای سلامت هلال احمر استان در نوروز 96، اذعان کرد: استقبال بسیار خوب مسافران و مردم و جذب آمار بالای افراد و مسافران در این طرح در نوروز 96 نشان از مقبولیت و استقبال عمومی از این گونه حرکت های جوان گرایانه و در عین حال پیشگیرانه از آسیبهای اجتماعی است.

محمودی تعامل همه دستگاه ها و ارگانها را برای پیشگیری از گسترش اعتیاد در جامعه ضروری دانست و تصریح کرد: شهرداری، بهزیستی، فرمانداری، صداو سیما و همه دستگاه‌های درگیر با اقشار آسیب پذیر جامعه باید به فراخور زمینه فعالیتی خود در این زمینه فعال باشند تا بتوانیم خروجی این کار گروهی موفق را که همان سلامتی و شادابی افراد جامعه بدون مواد مخدر و سیگار است،‌ شاهد باشیم.

دکتر محمدرضا حاجی زاده؛ معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تشریح ابعاد مختلف اجرای طرح ملی پیمان در مقابله با اعتیاد، اظهار کرد: این طرح بر پایه اثرپذیری جوانان از جوانان برنامه ریزی شده و حتی نام این طرح نیز در فراخوانی توسط خود جوانان هلال احمر انتخاب شده است و مطمئنا اثرگذاری قابل قبول و موثری در بین جوانان جامعه خواهد داشت.

وی افزود: آشنایی با اعتیاد، ‌نشانه های ظاهری یک فرد معتاد و پرورش جرات نه گفتن جوانان به مصرف سیگار و مواد مخدر از جمله محتوای آموزشی ارائه شده به جوانان در این طرح می باشد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، از دیگر اهداف مهم این طرح، اصلاح باورهای غلط جوانان در زمینه مصرف مواد مخدر از جمله استفاده از مواد محرک و مخدر در زمان امتحانات دانشگاهی برای افزایش تمرکز یا استفاده برای زیبایی اندام و ... است.


٠٣:١٤ - سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٥٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج