دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > ایران؛ نخستین اجرا کننده سیستم ثبت معاینات پزشکی زائران در میان کشورهای اسلامی
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون حج و عمره مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر اعلام کرد:

ایران؛ نخستین اجرا کننده سیستم ثبت معاینات پزشکی زائران در میان کشورهای اسلامی

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر  یکی از اقدامات مناسب این مرکز را در حج امسال، اجرایی کردن سیستم ثبت معاینات زائران عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از خبرگزاری سلامت، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به این‌که سیستم ثبت معاینات زائران، برای نخستین بار در ایران و در میان کشورهای اسلامی اجرایی شده است، گفت: ثبت معاینات زائران به‌وسیله نرم‌افزاری اختصاصی انجام می‌شود و با توجه به این که ثبت این معاینات در نرم‌افزار، نیازمند رایانه همراه است، این مرکز برای تمامی درمانگاه‌ها رایانه قابل حمل تهیه کرده و در اختیار پزشکان مجموعه ها قرار داده است .

وی تاکید کرد: قابلیت کنترل و ثبت دفعات مراجعه یک زائر و تجویزهای انجام شده، از مهم‌ترین مزایای نرم افزار ثبت معاینات است؛ به گونه‌ای که پزشک با مراجعه به این نرم‌افزار به راحتی در جریان بیشترین دلیل مراجعه زائران قرار گرفته و از نوع تجویز و صحت آن نیز مطمئن می‌شود.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر اذعان کرد: پزشکان با در اختیار داشتن این نرم افزار، اقدام به معاینه و مداوای زائران می‌کنند و در پایان موسم حج، موارد ثبت شده در این نرم افزار مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و بر این اساس می‌توان طرح‌های پژوهشی قابل توجهی را انجام داد.

مخاطرات حج کاملا شناسایی شده است
رئیس عملیات پزشکی حج 96 همچنین در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارام جوان گفت: مخاطرات حج مانند گرمازدگی، آتش‌سوزی و تجمعات انبوه شناسایی و برای هریک از این مخاطرات، تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده است.
وی با اشاره به اینکه برای خدمت‌دهی مناسب به زائران ایرانی، تیم‌های امدادی و عملیاتی تشکیل شده است، اظهار کرد: آموزش‌های لازم برای مقابله با مخاطرات انجام می‌شود و مدیران کاروان و مجموعه‌ها کاملا در جریان نقش آفرینی پزشکان حج در ایام تشریق هستند.


١٤:٢٤ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٢٣٦    /    تعداد نمایش : ١٠٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج