پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > بازدید رییس صلیب سرخ چاد از سازمان جوانان/ رئیس صلیب سرخ چاد: توانمندی های هلال احمر ایران با چاد قابل مقایسه نیست
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رییس صلیب سرخ چاد از سازمان جوانان/ رئیس صلیب سرخ چاد: توانمندی های هلال احمر ایران با چاد قابل مقایسه نیست

رئیس صلیب سرخ چاد با حضور در سازمان جوانان، با فعالیت های جوانان جمعیت هلال احمر ایران آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، در این بازدید دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جوانان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان جوانان، گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران، فرصتی برای حضور جوانان در فعالیت های بشردوستانه و داوطلبانه است.

وی با اشاره به عضویت یک میلیون نفر در سازمان جوانان افزود: افراد ۵ تا ۲۹ ساله می توانند با عضویت در کانون های سازمان جوانان، در فعالیت های عام المنفعه مشارکت کنند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر ادامه داد: در سه هزار و ۵۰۰ کانون غنچه های و ۸ هزار کانون دانش آموزی، اعضای ۵ تا ۱۸ سال حضور دارند. باتوجه به اینکه کودکی بهترین سن تربیت افراد است، در کانون غنچه های هلال بچه ها مهربانی، احترام به انسان ها و کمک به نیازمندان را در قالب بازی و سرگرمی، شعر و داستان می آموزند.

دکتر حبیبی با اشاره به آموزش مهارت های اولیه امدادی به کودکان گفت: آموزش شماره تلفن امدادی ۱۱۲ و برگزاری مانور زلزله و تمرین خروج ایمن و پناهگیری از جمله مهارت هایی است که کودکان یاد می گیرند.

وی تصریح کرد: در حوزه دانش آموزی نیز اجرای طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) یکی از موفق ترین و مهمترین طرح هاست که سالانه ۴۰۰ هزار دانش آموز، ۸ مهارت امدادی مانند چادرزنی، بانداژ و پانسمان، CPR، آتل بندی و … را فرا می گیرند.

رئیس سازمان جوانان با بیان اینکه اعضای ۱۸ تا ۲۹ سال در کانون های دانشجویی و جوانان فعالیت می کنند، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد، کاهش تصادفات، طرح های بشردوستانه و … از جمله فعالیت های جوانان است. همچنین تشکیل مجامع کانون های دانشجویی و جوانان از مهمترین فعالیت های سازمان جوانان در سال گذشته بود که با انتخاب اعضای این مجامع، نمایندگان جوانان در کنار مسئولین سازمان و جمعیت حضور خواهند داشت و در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها مشارکت خواهند کرد.

در ادامه این دیدار یحیی محامت لیگوئیتا، رییس صلیب سرخ چاد با تمجید فعالیت های جمعیت هلال احمر ایران در حوزه جوانان گفت: ما نیز در صلیب سرخ چاد برنامه هایی را برای جوانان داریم اما فعالیت های جوانان شما به مراتب پیشرفته تر و تخصصی تر است چراکه توانمندی ها و زیرساخت ها شما با ما قابل قیاس نیست.

وی افرود: اعضای ما از ۷ تا ۱۰ سالگی با عنوان نهال های صلیب سرخ، طبقه بندی می شوند و در قالب بازی و سرگرمی، اصول بشردوستانه را به آنان آموزش می دهیم.

رئیس صلیب سرخ چاد ادامه داد: در بحث بکارگیری جوانان، صلیب سرخ چاد نیز برنامه های ویژه ای دارد. به دنبال این هستیم تا افراد را به عنوان داوطلبان آینده تربیت و آنان را برای اجرای برنامه ها آماده کنیم تا در نهایت بتوانند در تصمیم گیری ها، کمک کنند.

یحیی محامت لیگوئیتا خاطرنشان کرد: در صلیب سرخ چاد، داوطلبان در گروه های سنی ۱۰ ساله تقسیم بندی می شوند و کشور نیز به صورت منطقه ای تفکیک شده است. برنامه ها نیز به صورت محلی، منطقه ای و کشوری تدوین می شود و در هریک از این طبقات، نمایندگان داوطلبان حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت های صلیب سرخ چاد بر محور ارزش های بشردوستانه انجام می شود، افزود: منابع اجرای طرح ها نیز بیشتر از کمک های بشردوستانه تامین می شود و اعضا می دانند که باید تا حد امکان در استفاده از امکانات صرفه جویی کنند.

رئیس صلیب سرخ چاد در پایان خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر ایران در حوزه های مختلف به ویژه جوانان تجربیات ارزشمندی دارد که می توانیم از آنها استفاده کنیم تا بتوانیم در انجام فعالیت ها داوطلبانه و بشردوستانه بهتر و موفق تر عمل کنیم.

در پایان این دیدار، دو طرف برای همکاری های مستقیم و تبادل تجربیات اظهار تمایل کردند تا درصورت فراهم شدن شرایط قانونی و انجام هماهنگی های لازم این امر محقق شود.


٠٣:٢٧ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٥٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج