شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > آمادگی هلال احمر ایران برای راه اندازی مرکز درمانی در گرجستان با همکاری صلیب سرخ این کشور/ تامین اقلام امدادی مورد نیاز گرجستان توسط هلال احمر ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار دکتر پیوندی با همتای گرجستانی‌اش بیان شد:

آمادگی هلال احمر ایران برای راه اندازی مرکز درمانی در گرجستان با همکاری صلیب سرخ این کشور/ تامین اقلام امدادی مورد نیاز گرجستان توسط هلال احمر ایران

رئیس صلیب سرخ گرجستان عصر امروز با رئیس جمعیت هلال احمر دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر عصر امروز در دیدار با ناتیا لولادزی؛ رئیس صلیب سرخ گرجستان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران با سابقه‌ای 95 ساله مشغول فعالیت است، گفت: ایران؛ کشوری حادثه خیز بوده و با توجه به اینکه حوادث بسیاری در ایران به وقوع پیوسته است و بیشتر حوادث نیازمند امدادرسانی بوده  به همین دلیل جمعیت هلال احمر در امداد و نجات بسیار توانمند است؛ علاوه بر مقوله امداد و نجات، جمعیت هلال احمر در مقوله جوانان، داوطلبان، بهداشت و درمان و آموزش نیز تجربیات خوبی دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر به وجود کارخانه تولید اقلام امدادی چون چادر اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر ایران همواره در تلاش بوده تا اقلام مورد نیاز امدادی یا داروها را تولید کند که خوشبختانه در این زمینه از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستیم.
وی با اشاره  به وجود 14 مرکز درمانی هلال احمر ایران در کشورهای آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا، بیان کرد: جمعیت هلال احمر ایران به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در 14 کشور دنیا مراکز درمانی دایر کرده است که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به بیمارستان ایرانیان در امارات متحده عربی و جنوب لبنان اشاره کرد.
دکتر پیوندی با اشاره به کمک هلال احمر به مردم مسلمان و غیر مسلمان در بسیاری از نقاط دنیا، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ایران سعی کرده است هر جا فریاد مظلومی بلند بوده نسبت به کمک به آن‌ها اقدام کند.
وی درباره همکاری های نزدیک جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ گرجستان، گفت: جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ گرجستان هر دو عضو هیئت حاکمه هستند و این هیئت در تصمیمات اتخاذ شده از سوی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر بسیار تاثیرگذار است.
به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، صلیب سرخ گرجستان از پتانسیل های خوبی برخوردار است که دو جمعیت می توانند هم افزایی داشته باشند تا در پاسخ به مشکلات مردم در سوانح و حوادث از توانمندی بیشتری برخوردار شوند.

در بازدید از سازمان امداد ونجات ایران احساس غرور کردم
در ادامه این دیدار ناتیا لولادزی؛ رئیس صلیب سرخ گرجستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ گرجستان عضو فدراسیون هستند، تاکید کرد: فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر به صورت سنتی اداره می شود و ما می توانیم تغییرات مثبتی را در این فدراسیون داشته باشیم و از این طریق به جمعیت های ملی که ضعیف تر هستند کمک کرده و با تقویت این جمعیت ها به توانمندتر شدن فدراسیون کمک کنیم.
وی به بازدید خود از سازمان امداد و نجات اشاره کرد و ادامه داد: در بازدیدی که از سازمان امداد و نجات داشتم احساس غرور کردم که یک جمعیت ملی مثل ایران در زمینه امداد و نجات بسیار توانمند است و با تجهیزات قابل توجه به امدادرسانی به مردم می پردازد.
لولادزی با بیان اینکه برای صلیب سرخ گرجستان امداد سانحه و کمک در زمان حوادث از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: دولت این دو وظیفه را بر عهده صلیب سرخ گذاشته است.
وی با اشاره به یادداشت تفاهم میان هلال احمر ایران و صلیب سرخ گرجستان در ترکیه، خاطرنشان کرد: مواردی در یادداشت تفاهم نامه مطرح شده است که ما آمادگی لازم برای اجرای آن را داریم.
به گفته وی، هر گاه سانحه ای در گرجستان به وقوع پیوسته هلال احمر ایران جزو جمعیت های نخست کمک رسان بوده است.

آمادگی هلال احمر ایران برای راه اندازی مرکز درمانی در گرجستان
در ادامه این دیدار مهندس محمود محمدی نسب؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر درباره اعلام آمادگی صلیب سرخ گرجستان برای تاسیس مرکز درمانی هلال احمر ایران در این کشور، گفت: صلیب سرخ گرجستان آمادگی خود را برای تاسیس مرکز درمانی اعلام کرده است که در صورت اختصاص ساختمان از سوی صلیب سرخ گرجستان این مرکز راه اندازی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین درخواست صلیب سرخ گرجستان درباره خرید چادر و سایر اقلام امدادی مورد نیاز از هلال احمر ایران که از دیگر محورهای مذاکرات انجام شده است، نیز مورد موافقت قرار گرفت.


١٥:٤٥ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٩٦٥    /    تعداد نمایش : ١٠١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج