پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > آغاز پروژه ایجاد تیم‌های برون مرزی پزشکی هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر خبر داد

آغاز پروژه ایجاد تیم‌های برون مرزی پزشکی هلال احمر

مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر گفت: پروژه ایجاد تیم‌های برون مرزی پزشکی با همکاری حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت با مدیریت و نظارت سازمان بهداشت جهانی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا؛ دکتر افشین علیخانی با اعلام این خبر اظهار کرد: طی پیشنهادی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اواخر سال گذشته به وزارت بهداشت، مبنی بر راه‌اندازی تیم‌های برون مرزی پزشکی (EMT) ارایه کرد، این موضوع در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا هم استارت آن زده شد.

علیخانی با تاکید بر اینکه از نظر قانونی انجام هرگونه عملیات خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، تنها بر عهده جمعیت هلال احمر است، افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان بهداشت جهانی و اطلاع از توانایی‌های جمعیت هلال احمر کشورمان، آنها با توجه به ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر، با معرفی ایران بعنوان مرکز فعالیت‌های آموزشی منطقه موافقت کردند.

وی در پایان با اشاره به سفر هیات شش نفره سازمان بهداشت جهانی به کشورمان در هفته جاری خاطر نشان کرد: هیات شش نفره سازمان بهداشت جهانی شنبه هفته پیش رو، به‌ منظور بررسی ظرفیت‌های موجود و برگزاری نشست‌های تخصصی با جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت به ایران سفر خواهند کرد.


١٢:١٨ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨١٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٨٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج