جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > تجهیزات هلال احمر نسبت به حادثه خیز بودن کشور به روز نیست/ تقویت هلال احمر به مدیریت بهتر حوادث می انجامد/ضرورت تلاش دولت و مجلس برای بهبود خدمت‌رسانی هلال‌احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس:

تجهیزات هلال احمر نسبت به حادثه خیز بودن کشور به روز نیست/ تقویت هلال احمر به مدیریت بهتر حوادث می انجامد/ضرورت تلاش دولت و مجلس برای بهبود خدمت‌رسانی هلال‌احمر

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه تجهیزات هلال احمر نسبت به حادثه خیز بودن کشور به روز نیست، گفت: توجه به حادثه خیز بودن کشور باید بازخوانی و بررسی دقیقی در مورد امکانات و تجهیزات هلال احمر شکل گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ حسین مقصودی با تاکید بر ضرورت ارتقای امکانات و تجهیزات هلال احمر در کشور، افزود: واقعیت آن است که هلال احمر هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است در حالی که ضرورت افزایش مجموعه هلال احمر بیش از گذشته احساس می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشور ما دارای احتمال بروز حوادث مختلفی است و  ممکن است بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله بسیاری رخ دهد که در این شرایط تقویت هلال احمر می تواند به کنترل اوضاع کمک شایانی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید بازخوانی و بررسی دقیقی در مورد امکانات و تجهیزات هلال احمر شکل گیرد تا میزان کمبودهای این نهاد مشخص شود چراکه هلال احمر ایران در برخی کشورها به ویژه کشورهای اسلامی مطرح است و به عنوان پرچم دار این کشورها حضور فعالی دارد.

وی افزود: بدون شک جایگاه هلال احمر مردمی است و به عنوان نهاد خیریه هم تلقی می شود لذا می طلبد بیش از گذشته به این مجموعه توجه نشان داده شود.

دولت و مجلس باید در راستای بهبود کیفیت و خدمت رسانی هلال احمر تلاش کنند

مقصودی تاکید کرد: دولت و مجلس باید وارد عمل شده و در راستای بهبود کیفیت و خدمت رسانی هلال احمر تلاش کنند تا با تقویت این نهاد بتوان آنها را در ارایه بهتر خدمات خود کمک کرد که در این زمینه مجلس می تواند در بررسی دقیق لایحه حوادث مترقبه حمایت های زیادی از هلال احمر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون وضعیت تجهیزات و امکانات هلال احمر به گونه ای نیست که بتواند به این مجموعه کمک زیادی کند و لازم است دولت حمایت های اثربخشی از این مجموعه داشته باشد.


١٥:٠٠ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨١٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٢٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج