تشریح اقدامات هلال احمر استان ها در اجرای طرح ملی «آمران سلامت»/2:

از برپایی 340 پایگاه در3 استان تا توزیع ماسک رایگان میان هموطنان

در راستای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری جمعیت های هلال احمر استان های هرمزگان ،چهار محال و بختیاری، آذربایجان شرقی و کرمان با برپایی پایگاه هایی اقدام به اجرای طرح ملی «آمران سلامت» در مقابله با کرونا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت داوطلبان در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: طبق دستور رئیس جمعیت هلال احمر، طرح آمران سلامت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با ارائه توصیه های لازم به هموطنان و استفاده از ظرفیت  جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در سراسر استان در حال اجراست.

مختار سلحشور اظهار کرد: در این طرح مقرر است جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با حضور در معابر پر تردد، ضمن ارائه نکات آموزشی، به هموطنانی که بی توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدام به تردد در سطح معابر می‌کنند، تذکر دهند.

وی بیان کرد:طرح آمران سلامت از دوشنبه ۵ آبان ماه در ۱۳۰ پایگاه در قالب پایگاه های ثابت، سیار، خانه های هلال و سمن ها در سراسر استان هرمزگان آغاز به فعالیت کرده است.

30 پایگاه در طرح آمران سلامت در استان چهارمحال و بختیاری

ایرج کیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری گفت: جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری با آماده سازی 30 پایگاه برای توسعه آموزش همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری برمبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی – درمانی از قشرآسیب پذیر جامعه درمواجهه با کرونا است.

وی افزود: بر این اساس همه شعب جمعیت هلال احمر استان با به کارگیری اعضای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر به عنوان آمران سلامت در قالب تیم‌های ۳ نفره با برپایی ایستگاه‌های ثابت و سیار در مکان‌های پردد و پرازدحام از قبیل فروشگاه‌ها، میادین اصلی شهرها، حضور یافته و نسبت به آگاه سازی مردم در جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اقدام می کنند.

برپایی ۱۸۰ پایگاه هلال احمر کرمان در اجرای طرح آمران سلامت

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان نیز از اجرای طرح آمران سلامت در ۱۸۰ پایگاه در سراسر استان با مشارکت اعضای جوانان،امدادگران و داوطلبان از ۵ لغایت ۱۵ آبان خبر داد.

وی افزود: در هریک از این پایگاه‌ها، اعضای کانون های جوانان هلال احمر برای راهنمایی و تذکر به افرادی که پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمی کنند، حضور دارند.در این پایگاهها آموزش های همگانی پس از غربالگری افراد نیز ارائه می شود.

فعالیت «آمران سلامت» در آذربایجان شرقی  

حمید حسین‌پور مدیرعامل جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی از استقرار «آمران سلامت» در نقاط مختلف شهر برای دعوت به استفاده از ماسک، خبر داد و اظهارکرد: این طرح ملی به مدت 10 روز با مشارکت نیروهای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر  در حال اجرا است و آمران سلامت، مردم را به استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت و در برخی موارد اقدام به توزیع ماسک در میان مردم می‌کنند.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *