در دومین روز از سفر استانی رئیس سازمان داوطلبان به استان بوشهر؛

از توزیع ۱۷۰۰ بسته کمک های معیشتی در استان بوشهر تا بازدید از مجتمع امداد ونجات

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در دومین روز از سفر استانی به بوشهر از توزیع ۱۷۰۰ بسته کمک های معیشتی در سطح استان خبر داد.

به گزارش جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در آئین توزیع این کمک های معیشتی گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از اقشار آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا جمعیت هلال احمر در سه دوره اقدام به تهیه بسته های معیشتی در سطح استان ها برای کمک به اقشار آسیب پذیر از ویروس کرونا کرده است.
 
وی افزود: تا امروز حدود ۴۰۰ هزار بسته غذایی در سراسر کشور توزیع شده است که در استان بوشهر نیز بیش از ۲۵۰۰ بسته غذایی توزیع و امروز نیز ۱۷۰۰ بسته دیگر در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت.
 
نصیری اظهار کرد: این بسته های معیشتی از با کمک‌های بین المللی  تهیه شده است و امید داریم که در آینده نزدیک و در ایام نوروز نیز بتوانیم حمایت دیگری داشته باشیم و به همین میزان بسته های غذایی معیشتی در سطح استانها توزیع کنیم.
 
نشست شورای معاونین با حضور رئیس سازمان داوطلبان
 
محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به همراه هیئت همراه  مورخ ۲۵ دیماه ۹۹ در دومین روز سفر خود به استان بوشهر، در نشست شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان بوشهر حضور یافت.
 
در ادامه دومین روز از این سفر دو روزه، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با حضور در نشست شورا معاونین و هئیت مدیره استان به بررسی چالش ها و فرصت های استان پرداختند.
 
در ابتدای این نشست غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت و عملکرد جمعیت هلال احمر در استان بوشهر، نیازمندی های حوزه های مختلف استان را مطرح کرد.
 
در ادامه محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان گفت: ماهیت ایجاد هیئت مدیره و داوطلبان استفاده از ظرفیت مردمی برای رفع مشکلات است و باید با حضور داوطلبان فعل خواستن را صرف کنیم.
 
وی افزود: میزان فرصت در بحران ها خیلی بیشتر از شرایط عادی است اما شرط آن این است که نترسید، نترسیم و نترسانیم و این قاعده استفاده از فرصت ها است.
 
نصیری اظهار کرد: وقتی در بحران ها و مشکلات مردم و داوطلبین به کنار ما می آیند یعنی ایجاد ظرفیت کرده ایم، خیلی از مواقع وقتی مردم و داوطلبان ما مطالبه گری می کنند شرایط متفاوت می شود و این مطالبه گری از حوزه مطالبات اداری و مسئول بالادستی خارج به مطالبه مردم تبدیل می شود.
 
در ادامه جلسه معاونین به بیان چالش ها و نیازمندی های بخش های مربوطه پرداختند و رئیس سازمان داوطلبان نیز قول پیگیری مصوبات نشست و رفع مشکلات و کمبودات را به معاونت ها دادند.
 
بازدید از مجتمع امدادونجات و انبارهای مرکزی و چغادک و پایگاههای امدادی بوشهر
 
در ادامه دومین روز، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با همراهی متانی معاون لجستیک و پشتیبانی سازمان امداد و نجات و معاونین سازمان داوطلبان  از مجتمع امدادونجات و انبارهای مرکزی و چغادک و پایگاه های امداد دریایی شهید ماهینی و جاده ای شهید بشکوه جمعیت هلال احمر شهرستان بوشهر بازدید کردند.
 
در این برنامه از واحد eoc، ارتباطات، انبار آمادگاه عملیاتی و همچنین توان لجستیک و ترابری استان بازدید شد و در این بازدید متانی معاون لجستیک و پشتیبانی سازمان امداد و نجات به اهمیت نگهداری و سرویس به موقع تجهیزات و ناوگان امدادی جهت حفظ توان ترابری و عملیاتی تجهیزات تاکید کرد. 
 
همچنین از پایگاههای امداد ونجات دریایی شهید ماهینی و پایگاه امداد ونجات جاده ای شهید بشکوه بازدید و با نجاتگران نشست و دیدار  صمیمی برگزار شد.
 
سلیمی معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان، بابایی معاون پشتیبانی سازمان داوطلبان و متانی معاون لجستیک  سازمان امداد و نجات، در این سفر نصیری را همراهی کردند.
 
مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *