استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد: هلال احمر یار روزهای سخت و شیرین

استاندار آذربایجان شرقی گفت: جمعیت هلال احمر، یار روزهای سخت و شیرین ماست که نقش بسیار مهمی در نجات جان انسان‌ها دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکترپورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی صبح روز پنجشنبه 24 مهرماه از بخش های مختلف امدادی درمانی جمعیت هلال احمر بازدید کرد.
وی در حاشیه بازدید از بخش های مختلف معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر و اهدای درجه به 30 نفر از اعضای داوطلب این مجموعه در گفت و گو با خبرنگار شبکه سهند تبریز با اشاره به روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: کاهش بیش از پیش سوانح جامعه، نیازمند فرهنگ سازی صحیح و افزایش آگاهی مردم در بخش‌های مختلف است.
وی ادامه داد: فرهنگ؛ اصلی‌ترین عامل پیشرفت در جوامع محسوب شده و زمینه پیشرفت همه جانبه جوامع با ارتقای فرهنگ اجتماعی، میسرتر می‌شود.
دکتر پور محمدی با قدردانی از عملکرد جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ابراز کرد: حضور سریع و بموقع در زلزله سراب و میانه، اجرای طرح غربالگری و تب سنجی همگانی در مبادی ورودی و خروجی استان و همچنین مشارکت در اجرای طرح کمک مومنانه در استان از جمله بهترین اقدامات جمعیت هلال احمر  در یک سال گذشته است.
استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی جمعیت هلال احمر استان برای مدیریت حوادث در استان خبر داد و با بیان اینکه هلال احمر، یار روزهای سخت و شیرین مدیریت استان است، عنوان کرد: خوشبختانه تجهیزات بسیار مناسب نرم افزاری و سخت افزاری در این مجموعه فراهم است و انگیزه و توان لازم نیز در میان کارکنان زحمتکش و اعضای داوطلب جمعیت وجود دارد.
وی تاکید کرد: بیشتر نیروهای هلال احمر نیروهای مردمی بوده و مردم بصورت داوطلب به هلال احمر پیوسته اند و خالصانه و صادقانه در این مجموعه خدمت می کنند و داوطلبانه دانش و تجربیات خود را در اختیار هلال احمر قرار می دهند .
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسائل مربوط به بهداشت فردی، اصلی‌ترین عامل در کاهش تعداد میتلایان به کووید 19 و قطع زنجیره انتقال این بیماری است.
وی به آمادگی استان برای مدیریت هرگونه افزایش احتمالی تعداد بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر امکانات نیروهای نظامی و انتظامی، جمعیت هلال احمر استان نیز ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای برپایی نقاهتگاه‌های صحرایی و سیار دارد.
دکتر پورمحمدی همچنین از پایگاه امداد و نجات کوهستانی جمعیت هلال احمر استان در تفرجگاه عون بن علی بازدید و در ارتباط زنده با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات eoc  کشور نیز حضور یافت.
استاندار و هیات همراه همچنین با حضور در پایگاه امداد ونجات از بخش های اتاق آماده عملیات،آنست، انبارهایامدادی، تجهیزات امدادی، لجستیک و خودروهای امدادی، بیمارستان صحرایی،تجهیزات تیمهای درمان اضطراری، فعالیت های جوانان و داوطلبان، آموزش و علمی کاربردی بازدید کردند.
در این بازدید دکتر حمیدحسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گزارشی از اقدامات انجام شده در سال جاری را ارائه کرد.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *