اعزام کاروان سلامت هلال‌احمر کردستان به روستاهای مریوان و دیواندره

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مریوان از برگزاری برنامه آگاه سازی از خطرات مین و مواد منفجر نشده در قالب کاروان سلامت در روستای بایوه این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ فاضل رحیم زاده گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، با همکاری جمعیت هلال احمر، هنگ مرزی و اورژانس اجتماعی شهرستان مریوان کاروان سلامتی در قالب یک تیم تخصصی به روستای بایوه اعزام شد.

رحیم زاده بیان کرد: این کاروان در راستای اجرای برنامه آگاه سازی از خطرات مین و رفتار ایمن تر در برابر مین و مواد منفجرنشده به جامانده از جنگ و با ارائه خدمات سلامت در حضور حداکثری اهالی روستای بایوه اجرا شد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر در این برنامه در قالب تیمی مجرب از نجاتگران، مربیان و کادر اداری با برپایی چادر سلامت، خدماتی اعم از آگاه سازی از خطرات مین و رفتار ایمن تر در برابر مین و‌ مواد منفجرنشده به جامانده از جنگ، آموزش بهداشت فردی و عمومی جهت پیشگیری و قطع زنجیره کرونا، آگاه سازی اثربخشی واکسیناسیون کرونا و دعوت به انجام واکسیناسیون عمومی، آموزش مخاطرات (زلزله، سیل، کرونا و ...)، توزیع بسته های بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی، توزیع بروشورهای آموزشی در رابطه با مین، کرونا، زلزله، کمکهای اولیه و بهداشت فردی و عمومی، آموزش عمومی اهالی روستا در رابطه با تشکیل خانه هلال روستای بایوه در این روستا ارائه شد.

وی در ادامه افزود: در این طرح ویزیت و سلامت سنجی با ارائه داروهای مربوطه به صورت کاملا رایگان به اهالی روستا توسط پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر در هنگ مرزی مورد توجه اهالی قرار گرفت و باعث حضور حداکثری و شرکت در برنامه توسط اهالی با ایجاد فضایی ایمن همراه شد.

۲۶۵ روستا از توابع بخش سارال شهرستان دیواندره از خدمات کاروان سلامت بهره‌مند شدند

رئیس جمعیت هلال احمر دیواندره نیز از اعزام کاروان سلامت به روستاهای بخش سارال شهرستان دیواندره و ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان خبر داد.

حمدی ذبیحی گفت: کاروان سلامت شعبه دیواندره با همکاری جوانان، امدادگران، مرکز بهداشت و درمان شهرستان و بنیاد خیریه آبشار عاطفه ها، متشکل از پزشک عمومی، ماما، دندانپزشک با حضور در روستای کوس عنبر به مرکزیت از روستاهای دیگر از توابع بخش سارال به ارائه خدمات مشاوره ایی و درمانی به ساکنان این روستا پرداختند و ۵۰ بسته لوازم التحریر به کودکان اهدا شد.

ذبیحی افزود: در این طرح ۱۵۵بیمار توسط پزشک عمومی، 80 بیمار جهت ارائه خدمات مشاوره ایی و بهداشت دهان و دندان توسط دندانپزشک و۳۰ بیمار توسط ماما به صورت رایگان ویزیت شد و آموزش و توزیع داروی رایگان نیز از جمله اقدامات این تیم بوده که در مجموع ۲۶۵ نفر از اهالی روستای تابع بخش سارال از خدمات بهداشتی و درمانی کاروان سلامت بهره مند شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیواندره گفت: ارائه خدمات سلامت محور به اقشار نیازمند جامعه از جمله اهداف این کاروان بوده و همچنین فعالیتهای این تیمها در مناطق محروم باعث ارتقاء سطح سلامت روستاییان و تزریق روحیه امید، ایثار و خودباوری به آنها میشود.

وی عنوان کرد: پزشکان داوطلب توسط این کاروان در روستای کوس عنبر به مرکزیت از روستاهای تازه آباد دوله رش، علی آباد دوله رش، تازه آباد قاضی علی، آقبلاق سارال و درویشان حضور یافتند و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا و تاکید برفاصله گذاری اجتماعی ساکنان این منطقه به ویزیت رایگان تمامی اهالی مراجعان از این روستاها پرداختند.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *