افتتاح انبار امدادی در داراب

دبیر کل جمعیت هلال احمر در آئین افتتاح و بهره برداری انبار امدادی در شهرستان داراب استان فارس، بر نقش انبارها در توسعه خدمات امدادی و پشتیبانی در سطح کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ همزمان با سفر دبیر کل جمعیت به این استان، انبار امدادی شعبه داراب افتتاح شد.

در این مراسم قوسیان مقدم از نقش انبارهای امدادی در توسعه خدمات امدادی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در سطح کشور سخن گفت و در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت خانه های هلال اشاره و اظهار کرد: فارس استان پهناوری است و خانه های هلال تاثیر بسزایی در گسترش و نهادینه شدن آموزش های امدادی و خدمات عام المنفعه و بشردوستانه در سطح جامعه دارند.

وی افزود: ساختار داوطلبی خانه های هلال بستر مناسب و چالاکی برای امدادرسانی سریع و بی وقفه به حوادث احتمالی در ساعات اولیه پس از حادثه می باشد و جمعیت به این خانه ها به چشم یک فرصت نگاه می کند.

محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از خدمات جمعیت هلال احمر در راستای کمک به اقشار آسیب پذیر قدردانی و این خدمات را دلسوزانه و بی بدیل توصیف کرد.

فرماندار داراب در این مراسم بیان کرد: هلال احمر پیام آور صلح و دوستی در همه جای جهان است و نوع دوستی و ایثارگری شاخصه هلال احمری ها است.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: نقش امدادگری و امدادرسانی در جمعیت هلال احمر ، نقشی مهم و برگرفته از معارف دینی است و حضور هزاران نفر از اقشار مختلف و در لوای یک پرچم نشان از خدمترسانی بی طرفانه به همه آسیب پذیران جامعه دارد.

همچنین در این مراسم امام جمعه داراب با مهم دانستن خدمات داوطلبانه در جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، گفت: داوطلبان و به ویژه خیرین سرمایه های اجتماعی جمعیت هلال احمر هستند که در جهت تحقق اهداف خیرخواهانه و انساندوستانه، بدون چشم داشت مادی و مالی تلاش می کنند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *