افتتاح مجتمع توانبخشی، درمانی و دارویی هلال‌احمر گیلان با حضور دبیرکل

مرکز توانبخشی، درمانی و دارویی هلال احمر گیلان با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، دکتر محمدحسن قوسیان مقدم در بدو ورود به استان گیلان، ابتدا به ساختمان EOS حوزه معاونت امدادونجات رفت و با نجاتگران دیدار و از آنان تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه دبیرکل جمعیت هلال احمر با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان دیدار کرد. در این دیدار محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به افتتاح یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در سطح کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری اظهار داشت: این خانه های هلال، در راستای افق بلند مدت کشور با تلاش دولت دوازدهم افتتاح شد.

وی ادامه داد: مرکز جامع توانبخشی رشت نیز با هدف ارائه خدمت به معلولان جسمی و حرکتی و سایر آحاد جامعه راه اندازی شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات به مردم هنگام بروز حوادث گفت:ستون خیمه کمک رسانی ها، دست دهیاری هاست و تأکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

در ادامه، دبیرکل جمعیت هلال احمر در جمع معاونین، منتخبان باشگاه امدادگران و نجاتگران و مجمع استانی جوانان هلال احمر گیلان حاضر شد و به سوالات اعضا پاسخ داد. دکتر قوسیان مقدم در این نشست عنوان کرد: جمعیت هلال احمر، نهادی داوطلب محور، اصول مدار و دارای تعامل سازنده با جهان است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر نقش موثر جوانان در تاریخ ایران اسلامی بیان کرد: جوانان در طول تاریخ در مقاطع مختلف نقش آفرینی کرده اند اگر همت جوانان نبود ما در جنگ پیروز نمی شدیم، نقش جوانان در پیشرفت کشور غیر قابل انکار است در همین بحران کرونا جوانان هلال احمر با کمک خیرین در امر تهیه و توزیع اقلام معیشتی و اقلام بهداشت فعالیت می کنند.

دکتر قوسیان مقدم بر مزار شهید بابک نوری هریس حاضر و ادای احترام کرد. وی سپس در مراسم افتتاح مجتمع درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر گیلان حضوریافت و گفت: یکی از اقداماتی که جمعیت هلال احمر انجام می دهد، فعالیت داروخانه ها است، در همین راستا نیز امروز پروژه مجتمع توانبخشی، درمانی و دارویی هلال‌احمر گیلان با اعتباری بالغ‌ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در پنج طبقه در رشت افتتاح شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تعداد ۴۰۰ شعبه هلال‌احمر در استان‌ها فعالیت دارند، گفت: به دلیل مسافت زیاد روستاها با شهرها، شعب هلال‌احمر نیز با روستاها فاصله‌دارند و به همین دلیل قصد داریم خدمات هلال‌احمر را به روستاها نیز انتقال دهیم.

وی با اشاره به آموزش‌های هلال‌احمر در پیشگیری از حوادث بیان کرد: آموزش‌های هلال‌احمر در مدارس، پادگان‌ها، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه انجام می‌شود و هم‌زمان آموزش‌های از راه دور نیز به‌صورت مجازی که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت جمعیت از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اعضاء و داوطلبان هلال‌احمر را با آموزش و سازماندهی در خانه‌های هلال روستایی مستقر می‌کنیم، خاطرنشان کرد: جهت استفاده روستاییان سراسر کشور از خدمات بشردوستانه و آموزشی هلال‌احمر این هدف را عملیاتی خواهیم کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گیلان در سفر به استان گیلان از اردوگاه مهر بندر انزلی و چند پایگاه امداد و نجات هم بازدید کرد.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *