افتتاح 4 خانه‌هلال سیستان و بلوچستان در ششمین روز از هفته دولت

علیرضا میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از افتتاح چهار خانه هلال در ششمین روز از هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان؛ علیرضا میربهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان گفت :همزمان با ششمین روز از هفته دولت، خانه‌هلال شهید نعمت‌الله بریچی در روستای عیدوسهراب ازتوابع بخش مرکزی شهرستان هیرمند، خانه هلال شهید قاسم میرحسینی در شهر جزینک شهرستان زهک، خانه هلال مهرآذین در دفتر مدیریت بحران روستایی در روستای محمدآباد بخش لادیز افتتاح شدند و همچنین  کلنگ زنی برای احداث خانه هلال شادروان مهرداد در روستای کله سری ازتوابع بخش هیدوچ شهرستان سیب وسوران به زمین خورد و در افتتاح این خانه‌ها استاندار، فرمانداران، بخشداران و معتمدین محلی حضور داشتند.

میربهاءالدین افزود: خانه‌های هلال در راستای تحقق شعار«هرخانواده یک امدادگر» و اشاعه آموزش‎‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می شود که می‌تواند درافزایش تاب‌آوری جامعه  روستایی در مواجهه با بلایا سهم بسزایی داشته باشد. بنابراین رویکرد خانه‌های هلال درسطح کشور تاب‌آوری جامعه دربرابر مخاطرات طبیعی وغیرطبیعی است و تلاش داریم با آموزش‌ها و فعالیت‌هایی که از سوی این خانه ها ارائه می شود، مردم و جامعه را مقاوم‌تر و آگاه‌تر کنیم.

مدیرعامل هلال احمر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جذب خیرین و سوق دادن آن‌ها به طرف روستاهای محروم در این شهرستان یکی از اهداف افتتاح و راه‌اندازی خانه‌های هلال روستایی است؛ گفت: درهمین راستا با همکاری گروه‌های خیریه تعداد 42 عدد تانکر آب برای استفاده و ذخیره آب در روستاهای شمال شهرستان هیرمند که دچار تنش آبی هستند توزیع شد.

بر اساس این گزارش در آیین افتتاح خانه هلال شهیدنعمت الله بریچی، استاندار سیستان و بلوچستان  ضمن تشکر از جمعیت هلال احمر برای فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه در استان و به خصوص شهرستان هیرمند گفت: فعالیت و کارکردن درجمعیت هلال احمر بر پایه داوطلبی وخیرمحوری است و تمامی آموزش‌ها در این خانه‌ها نیز به صورت رایگان انجام می شود.

 

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *