امدادرسانی هلال‌احمر به حدود 7800 آسیب‌دیده در حوادث جوی 72 ساعت گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با توجه برودت هوا و افزایش نزولات آسمانی، در 72 ساعت گذشته به 7798 نفر متاثر از این حوادث، با مشارکت 189 تیم عملیاتی، امدادرسانی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی گفت: 19 استان آذربایجان‌شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان‌جنوبی، زنجان، سیستان‌وبلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، گلستان، هرمزگان، گیلان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد، در 72 ساعت گذشته متاثر از حوادث جوی بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در ١٠٣ شهر و روستا و مناطق عشایرنشین و ٣٠محور کوهستانی امدادرسانی شده و 7798  نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند و 9 نفر از عزیزان را در این حوادث از دست دادیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش 189 تیم عملیاتی متشکل از ٧٣٦ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ٤١٠ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ١٢٥ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی پور از رهاسازی خودرو ها از گل و لای و برف سخن گفت و ادامه داد: در مجموع 67 اتومبیل از گل و لای و برف رها سازی شد و همچنین 19 نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولی‌پور در پایان گفت: ٧٦دستگاه چادر، ٢٢٤٨ تخته پتو، ١٠٨٧ تخته موکت، ٤١٠٦ کیلوگرم نایلون، ٢٩٨ کیلوگرم قندوشکر و 780 بسته غذایی بین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع شده و عملیات امدادرسانی در 4 استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *