امدادرسانی هلال‌‍احمر بوشهر به اهالی 2 روستای سیل‌زده و خودروهای گرفتار در سیلاب

به دنبال بارندگی های شدید روز گذشته در شهرستان گناوه، تیم های عملیاتی هلال احمر استان بوشهر به حادثه دیدگان گرفتار در سیلاب امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر، غلامرضا حاجیانی گفت: به دنبال بارش شدید باران و همچنین سرازیر شدن آب های بالادستی کوه های همجوار در شهرستان گناوه، از طرف نیروهای عملیاتی هلال احمر به آسیب دیدگان خدمات رسانی و کمک های امدادی ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر گفت: روستاهای شول، کمالی، چشمه، کلر، احمدحسینی، از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه به دلیل بارش سیل آسای باران دچار آبگرفتگی و قطع راه‌های مواصلاتی شدند که به سرعت سه تیم ارزیاب و عملیاتی از جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه در محل حضور پیدا کردند.

وی افزود: در سه روستا مشکل خاصی به وجود نیامده بود اما در 2 روستای حادثه دیده، به آسیب دیدگان ناشی از این سیلاب خدمات امدادی ارائه و تعدادی اقلام زیستی امدادی توزیع شد.

حاجیانی گفت: همچنین به دلیل بالا آمدن سطح آب در محور مواصلاتی گناوه به برازجان در محدوده روستای چهار روستایی بخش بندر ریگ از توابع شهرستان گناوه، تیم های نجات از شعبه هلال احمر گناوه حضور یافته و نسبت به کمک رسانی و رهاسازی خودروهای گرفتار در سیلاب اقدام کردند.

منطقه شمال استان بوشهر به دلیل سر ریز شدن آب های بالادستی از رشته کوه زاگرس همواره دچار آبگرفتگی و سیلاب در فصول پاییز و زمستان می شود.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *