انتقال 2 نفر از حجاج ایرانی از بیمارستان عربستان به کشور/ هیات پزشکی هلال‌احمر تا بازگشت آخرین کاروان حجاج در عربستان مستقر است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر تا صبح امروز به بیش از 212 هزار مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی در عربستان و در ایام حج ارائه شده است، گفت: دو زائر ایرانی که در بیمارستان عربستان بستری بودند به کشور منتقل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سیدعلی مرعشی در این خصوص اظهار کرد: تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر قبل از آغاز مناسک حج در عربستان حضور پیدا کرده و پس از استقرار در اماکن تعیین شده، تا این‌ لحظه با تمام توان به زائران بیمار خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد: تا صبح امروز، به ۲۱۲ هزار و ۹۲۸ زائر خدمات مختلف پزشکی و درمانی ارائه شده است.

درودی بیان کرد: در طول این مدت، ۴۶۰ نفر به دلیل نیاز به خدمات درمانی تخصصی‌تر، بستری شدند، ۸ هزار و ۹۷۲ مورد خدمات پاراکلینیک، ۳۵ هزار و ۲۲ مورد خدمات درمانگاهی و ۲ هزار و ۸۰۹ مورد هم خدمات مددکاری ارائه شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: پزشکان در این مدت، 71 هزار و 795 مورد ویزیت عمومی و ۱۴هزار مورد ویزیت‌ تخصصی به حجاج مراجعه کننده ارائه دادند.

مرعشی اضافه کرد: دو زائر ایرانی که در بیمارستان‌های ملک فیصل و النور مکه بستری بوده و تحت درمان قرار داشتند پس از انجام هماهنگی‌های لازم به تهران منتقل شدند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه این دو زائر خانم و از استان‌های تهران و قم به سرزمین وحی  مشرف شده بودند، گفت: با انجام  آخرین هماهنگی‌ها این دو بیمار با تیم پزشکی و تجهیزات و آمبولانس مجهز به فرودگاه جده اعزام شدند و با پرواز هواپیمایی ایران ایر به کشور انتقال یافتند.

مرعشی با بیان اینکه در حال حاضر در بیمارستان‌های سعودی و بیمارستان جمعیت هلال احمر در مکه بیماری بستری نیست، افزود: فعالیت هیات پزشکی حج و زیارت تا خروج کامل کاروان‌های زائران ایرانی از عربستان ادامه خواهد داشت.

کلمات کلیدی
زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *