انجام 21 عملیات امداد و نجات هلال احمر استان یزد در یک ماه گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی هلال احمر استان یزد به 37 نفر ‌حادثه دیده در یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : 21 عملیات امداد و نجات در آبان ماه شامل: 8 عملیات جاده ای، 5 مورد خدمات حضوری، 4 مورد خدمات شهری،یک مورد زلزله، یک مورد سیل و آبگرفتگی و 2 عملیات کوهستان بوده است.

حسینی افزود: در این عملیات ها 37 نفر دچار حادثه شدند که 17 نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، 8 نفر در خدمات حضوری، 5 نفر در خدمات شهری ،4 نفر در سیل و آب گرفتگی و 3 نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: در این عملیات 2 نفر از مصدومان توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و درمان شدند. 

حسینی همچنین کل افراد اسکان داده شده در یک ماه گذشته را  3 نفر اعلام کرد.

وی افزود: 119 نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب 32  تیم به همراه 12 دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای 2 مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی اقدام کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر یزد گفت: تمامی پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره  ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *