برگزاری مانور ساعت صفر در شهرستان قروه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: مانور «ساعت صفر» در منطقه گنجی واقع در ۵ کیلومتری شهرستان قروه با پیش فرض وقوع زلزله ۵.۷ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ پیام جلالی گفت: صبح امروز مانور « ساعت صفر»  با پیش فرض زلزله ۵.۷ ریشتر و با هدف سنجش میزان آمادگی دستگاه های عضو کارگروه امدادونجات و بررسی نقاط ضعف و قوت در شهرستان قروه برگزار شد .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان، هدف از برگزاری این مانور را ارزیابی تیم های عملیاتی و سنجش میزان پاسخگویی دستگاه های عضو کارگروه امدادونجات به حوادث احتمالی عنوان کرد و افزود : مانور « ساعت صفر» بدون هماهنگی و اطلاع قبلی به نیروهای عملیاتی بوده که طی تماس با مرکز کنترل عملیات جمعیت استان به سرعت تیم های ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند .

وی گفت: پس از ارزیابی تیم های عملیاتی «پایگاه گنجی» هلال احمر شهرستان قروه که نزدیکترین محل به حادثه بودند بلافاصله تیم های آواربرداری شهرستان قروه به محل اعزام شدند .

جلالی گفت: همزمان با اعزام‌ تیم عملیاتی شهرستان قروه ، ۶ شهرستان استان در وضعیت آماده باش کامل قرار گرفته و با نهایت توان عملیاتی خود به منطقه اعزام شدند که وظیفه اسکان را بر عهده داشتند و ۴ شهرستان دیگر نیز به حالت آماده باش بوده و به عنوان پشتیبان عملیات فوق تعیین شدند.

حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه نیز ضمن تقدیر از مجموعه مدیریتی جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران استان ، وضعیت حضور نیروهای عملیاتی دستگاه های عضو کارگروه امدادونجات را مطلوب دانست و گفت : با انجام مانور ساعت صفر نقاط قوت و ضعف دستگاه ها در بحران ها مشخص می شود که در مانور های بعدی نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را رفع خواهیم کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *