برگزاری نخستین جلسه پنجمین دوره مجمع عمومی/۳۱نفر کاندید حضور در پنجمین دوره شورای عالی

دبیرکل جمعیت هلال احمر از تشکیل نخستین جلسه پنجمین دوره مجمع عمومی با حضور ۹۱نفر از اعضای مجمع خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمدحسن قوسیان مقدم ضمن گرامیداشت هفته دولت و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم،گفت:اعضای مجمع عمومی، نمایندگان شایسته‌ای برای امدادگران، جوانان و داوطلبان در سراسر کشور و به‌عنوان رکن اصلی در اساسنامه هستند.
وی افزود: افتخار داشتم ۱۶سال پیش که اولین دوره مجمع عمومی برگزار شد دبیرکل بودم و خوشحالم که بعد سال ها که به جمعیت هلال احمر برگشتم، حاصل نهالی که کاشته شد به بار نشسته است.
دکتر قوسیان مقدم درباره برگزاری انتخابات مجمع عمومی جمعیت هلال احمر،اضافه کرد:برای انتخابات پنجمین دوره مجامع جمعیت هلال احمر با ۲ گزینه روبرو بودیم؛ تعویق انتخابات و یا برگزاری انتخاب.
به گفته وی، براساس آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها و مدنظر قرار دادن شرایط ویژه کرونایی تصمیم به برگزاری انتخابات گرفته شد و هنگام برگزاری انتخابات جوانان، داوطلبان، امدادگران شرایط و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند که جای قدردانی دارد.
 
تاکید بر رعایت آیین نامه انتخاباتی
دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه رعایت آیین نامه ها و دستورالعمل هایی که در دوره قبل مصوب شده بود همواره شاخص برگزاری انتخابات است و لازم است بندهای ۷ و۸  اساسنامه جمعیت که درباره مجمع عمومی، ارکان، وظایف و  اختیارات اعضاست مدنظر و به آن عمل شود.
وی گزارشی از روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات ارائه کرد و اظهارداشت: برای برگزاری انتخابات ۳۱۵هزار نفر داوطلب فعال وجود داشت که از این تعداد ۱۶۰هزار نفر بالای ۲۹سال سن داشتند و ۱۵۸نفر هم کمتر از ۲۹سال سن داشتند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: در مرحله نخست انتخابات ۳هزار و ۵۳۷نفر  برای مجمع شهرستانی کاندید شدند که از این تعداد ۲هزار و ۸۹۵نفر تایید صلاحیت شدند و در شورای اجرایی هم از ۹۶۶نفر کاندید ۸۵۵ نفر تایید صلاحیت شدند.
 
حضور ۹۵هزار نفر در انتخابات پنجمین دوره
دکتر قوسیان مقدم درباره تعداد اعضای شرکت کننده در انتخابات برای رای دادن به کاندیداها،بیان کرد: تعداد کل شرکت کنندگان ۹۵هزار نفر بود.
وی با بیان اینکه دومین مرحله از پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در ۲۶تیرماه برگزار شد و در نهایت ۹۵نفر به عنوان اعضای مجمع عمومی انتخاب شدند، تاکید کرد:از جمع ۹۵نفر ۲۷نفر برای حضور در شورای عالی و ۴نفر به عنوان بازرسان کاندید شده اند.
به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، نخستین جلسه پنجمین دوره مجمع عمومی امروز با حضور ۹۱نفر از اعضای مجمع تشکیل شده است.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *