برگزاری هفته‌ی ملی کودک در روستاهای محروم کردستان

به مناسبت آغاز سال تحصیلی و فرارسیدن هفته‌ی ملی کودک، مراسمی با مسوولین جمعیت هلال احمر استان کردستان در روستای محروم شاه بلاغی شهرستان دهگلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان؛ در این مراسم که به همت امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان دهگلان و با حضور اعضای کانون‌های دانش آموزی سه روستای این منطقه برگزار شد، از دانش آموزان شرکت کننده با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.
 
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان در این مراسم گفت: جمعیت هلال احمر این افتخار را دارد که از سنین ۵ سال تا ۳۵ سال در قالب کانون‌های غنچه ها، دانش آموزی، دانشجویی و جوانان خدمات ارزنده ای را به کودکان، نوجوانان و جوانان عضو جمعیت هلال احمر ارائه کند.
 
بابک قنبری افزود: در این راستا اجرای برنامه‌های متنوع امدادی و فرهنگی برای اعضای کانون‌های دانش آموزی در دستور کار است و امسال با توجه به تعطیلی مدارس در شهرها، عمده فعالیت‌های ما معطوف به روستاهای محروم استان شده است.
 
وی تاکید کرد: آموزش‌های امدادی از قبیل پناهگیری و خروج اضطراری در هنگام زلزله از جمله آموزش‌هایی است که توسط جمعیت هلال احمر در مدارس روستایی استان ارائه می‌شود.
 
او افزود: توزیع بسته های فرهنگی، کیف و لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان مناطق محروم از اقدامات دیگری است که امسال در هفته‌ی کودک در دستور کاری جمعیت هلال احمر قرار دارد.
 
بابک قنبری ادامه داد: برنامه‌ی هفته‌ی کودک، امسال در شهرستان دهگلان و در یکی از روستاهای بسیار محروم منطقه برگزار شد.
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *