بهره مندی بیش از ۱۸۰۰ نفر از خدمات «کاروان سلامت» در گلستان

بیش از ۱۸۰۰ نفر در روستاهای کم برخوردار استان گلستان از خدمات بهداشتی، درمانی و معیشتی «کاروان سلامت» هلال احمر در ماه های بهمن و اسفند برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، فرهاد میقانی گفت: در راستای عملیاتی کردن اهداف جمعیت هلال احمر در تأمین سلامت انسان ها و تسکین آلام بشری، «کاروان سلامت» جمعیت هلال احمر استان در بهمن و اسفند ماه امسال با اعزام به روستاهای کم برخوردار خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و معیشتی به روستاییان ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: با اعزام ۷۸ پزشک و پیراپزشک داوطلب شامل پزشک عمومی و متخصص در رشته های زنان و زایمان، قلب و عروق، داخلی، پوست، اطفال، مغز و اعصاب، چشم پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، و پیراپزشک شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، پرستار و مام،  1880 نفر از مردم در ۸ روستای استان در شهرستان های مراوه تپه، گرگان، علی آباد کتول، گنبد کاووس، کلاله، بندرترکمن، بندرگز و کردکوی ویزیت شدند و خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند.

میقانی خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت خیرین، داروهای عمومی و تخصصی به ارزش ۴۸۶ میلیون ریال به بیماران مراجعه کننده تحویل داد شد و در بخش حمایتی نیز ۶۰ بسته غذایی و ۳ هزار ماسک اهدایی از سوی خیرین استان میان خانواده های کم برخوردار توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان اظهار کرد: در بخش خدمات پرستاری خدمات اکوکاردیوگرافی و الکترکاردیوگرافی به بیماران قلبی ارائه شد و با همکاری کارشناسان مامایی به زنان روستا، مباحث بهداشت زنان، سلامت زنان و باروری آموزش داده شد.

همچنین مربیان آموزشی هلال احمر هم با کمک اعضای خانه های هلال با مراجعه به درب خانه ها، پناهگیری ایمن و خروج اضطراری و رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از کرونا در قالب طرح ناظران سلامت به مردم آموزش دادند.

لازم به ذکر است، همزمان با ارائه خدمات کاروان سلامت در ۲ روستا خانه هلال افتتاح و راه اندازی شد.

زنگانه گلستان
تهیه کننده:

زنگانه گلستان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *