تاکید بر اجرای طرح محله محور ناظران سلامت

در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان با استاندار بر اجرای طرح محله محور ناظران سلامت با جدیت و مشارکت بسیج، جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های ذیربط تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در اولین دیدار با استاندار به تشریح طرح ناظران سلامت با رویکرد محله محور پرداخت.

علی زینی وند استاندار کرمان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج بیان کرد: طرح محله ور با شعار حاج قاسم سلیمانی با فرماندهی بسیج استان و با مشارکت و همکاری همه جانبه جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های ذیربط در استان کرمان با جدیت اجرا خواهد شد.

زینی وند افزود: این طرح در 9 ماه گذشته مهم ترین طرحی است که برگرفته از تجارب کشور چین (خانه به خانه) ابلاغ شده است.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این جلسه با اشاره به توافق نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر گفت: "طرح ملی ناظران سلامت" در راستای اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر با محوریت حمایتی از زندگی و سلامت انسان ها و تاکید بر رعایت احترام و کرامت انسان ها برای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور مبتنی بر برنامه "هرخانه یک پایگاه سلامت"  از ابتدای آذرماه سال جاری در سراسر استان اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرا می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: جمعیت هلال احمر با اجرای موفق طرح های سلامت محور (نوروز 99)، (نذرسلامت همراه با خادمان حسینی هلال 1 و 2) و (آمران سلامت) در راستای حمایت از زندگی و سلامت انسان ها و به منظور مقابله با شیوع ویروس کووید19؛ اکنون طرح " ناظران سلامت"  در سراسر استان کرمان نیز اجرا خواهد شد.

فلاح با اشاره به اینکه این طرح با محوریت پیشگیری و آموزش چهره به چهره اجرا می شود، افزود: آموزش تیم های داوطلب هلال احمر توسط کارشناس سلامت محیط و کار مراکز خدمات جامع سلامت انجام می شود.

 

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *