تاکید بر توسعه همکاری مشترک میان هلال‌احمر یزد و دادگستری استان

در دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد با رئیس کل دادگستری استان بر هم افزایی در راستای احقاق حقوق عمومی جمعیت و همکاری 2 دستگاه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ در این دیدار محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن تشریح ماموریت ها و اقدامات جمعیت در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، بر افزایش همکاری و مساعدت دادگستری استان و جمعیت هلال احمر در راستای تسریع در روند رسیدگی به دعاوی جمعیت با اشخاص حقیقی و حقوقی و احقاق حقوق حقه جمعیت تاکید کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این دیدار بیان کرد: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است که در کشورهای مختلف فعالیت دارد و عمده فعالیت های این نهاد داوطلبانه و بشردوستانه است.

حرازی زاده  گفت: با توجه به اینکه مهمترین پشتوانه عملکرد هلال احمر، نیروهای داوطلب هستند، تاکید هلال احمر بر آموزش نیروها و منابع انسانی با برگزاری کلاس‌های آموزش و بازآموزی مجازی و اطلاع رسانی عمومی به شهروندان است. هلال احمر استان یزد در سال گذشته ۳۰ درصد بیش از هدف گذاری خود در بخش آموزش شهروندی اقدام کرد و با توجه به بحران کرونا در آینده یشتر شاهد اقدامات آموزشی این جمعیت در بستر فضای مجازی خواهیم بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، اقدامات انجام شده در حوزه جوانان در رابطه با کرونا را اجرای طرح غربالگری و تب سنجی در مبادی ورودی شهرها در موج اول بیماری، اجرای طرح «نذر سلامت» با هماهنگی هیات های مذهبی در دهه اول محرم و اجرای طرح «آمران سلامت»که از ۵ تا ۱۵ آبانماه انجام شد عنوان کرد و گفت: طرح آمران سلامت در راستای فرهنگ سازی استفاده از وسایل بهداشت فردی و اجتماعی عمدتاً جهت شهروندان بی توجه یا کم توجه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در ۸۳ پایگاه ثابت و سیار سطح شهرهای استان انجام شد و روزانه ۹ تا ۱۰ هزار نفر در این رابطه ارشاد شدند.

حرازی زاده با اشاره به اینکه یکی از حوزه های فعالیت جمعیت بحث امداد و نجات است، گفت: در سطح استان ۱۲ پایگاه ثابت امداد و نجات داریم که یک پایگاه جدید نیز در حال احداث است که امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه  دهیم.

وی از مشارکت حوزه جوانان با حوزه آموزش جمعیت هلال احمر استان در رابطه با آموزش داوطلبان خانه های داوطلب در قالب تفاهم نامه اخیر با کمیته امداد خبر داد و گفت: در این طرح دختران و زنان تحت پوشش خانه های داوطلب از خدمات آموزشی بهره مند می شوند.

حرازی زاده یزدی مشارکت خیران استان در طرح‌های حوزه داوطلبان این جمعیت را نیز قابل تامل خواند و از جمله اقدامات صورت گرفته در این رابطه را ایجاد بانک امانات وسایل توابخشی و کمک درمانی مانند ویلچر و غیره در تمامی شهرستان ها برای در اختیار قرار دادن آنها به صورت امانی به نیازمندان، عنوان و ابراز امیدواری کرد با مشارکت هر چه بیشتر خیران شاهد توسعه خدمات در این بخش باشیم.

فعالیت در هلال احمر عبادت است

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری یزد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده مدیرعامل و تمامی عوامل جمعیت هلال احمر استان، فعالیت در هلال احمر را عبادت دانست و گفت: یکی از نهادهایی که به لحاظ قدمت و سابقه فعالیت مردمی و بین المللی جزء پیشتازان کشور به حساب می‌آید، جمعیت هلال احمر است که از هدف و مقصود والا و ارزشمند آن مجموعه نشات می‌گیرد.

وی افزود: مأموریت اولیه جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در حوادث است اما وظایفی نیز در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی دارد که عملکردش به ویژه در استان نشان می‌دهد این مسیر را در استان به درستی دنبال کرده است.

دهشیری اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با هدف گذاری های انجام شده، به صورت فعالانه اما گمنام بستر مناسب و گسترده ای را برای مشارکت مردمی ایجاد کرده است و با به کارگیری نیروهای جوان، پرتلاش، مبتکر و پای کار به پایگاه بزرگ فعالیت‌های مؤثر اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده که کار ارزشمند امدادی نیز انجام می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ابراز امیدواری کرد تا همکاری‌های 2 نهاددر آینده بیش از پیش افزایش یافته و سبب خدمت بیش از پیش به مردم و توسعه کمی و کیفی اقدامات مشترک دستگاه قضایی و جمعیت هلال احمر استان شود.

رئیس دادگستری استان در پایان بیان کرد : عضویت در جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و تاثیر گذار افتخار بزرگی است.

وی با قدردانی از مسئولان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: فعالان در این مجموعه می توانستند با توجه به توانمندی در دیگر عرصه ها مشغول به فعالیت شوند اما به واسطه عشق به خدمت رسانی به مردم این کار را انتخاب کردند.

در پایان جلسه رئیس دادگستری استان و معاونان با ملبس شدن به لباس جمعیت هلال احمر  عضو داوطلب هلال احمر  شد.

لازم به ذکر است در این جلسه مشاور مدیرعامل، معاون داوطلبان استان، کارشناس مسئول امور حقوقی جمعیت هلال احمر استان نیز حضور داشتند.

 

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *