تاکید دبیرکل جمعیت هلال‌احمر بر افزایش تاب‌آوری جامعه با راه‌اندازی خانه‌های هلال

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: راه‌اندازی خانه‌های هلال، یکی از مهمترین اقدامات هلال‌احمر در زمینه افزایش تاب‌آوری جامعه از طریق جامعه-محورسازی فعالیت‌ها، بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به وقوع حوادث متعدد در کشور و ضرورت ارتقای تاب‌آوری جامعه در برابر حوادث و بلایا افزود: هلال‌احمر به عنوان یکی از نهادهای تاثیرگذار در حوزه مدیریت بحران کشور، راه‌اندازی خانه‌های هلال را به عنوان اقدامی مهم در زمینه افزایش تاب‌آوری جامعه از طریق جامعه-محورسازی فعالیت‌ها، در دستور کار قرار داده است.

وی گفت: خانه هلال، مرکزی داوطلب محور و وابسته به جمعیت هلال‌احمر است که با ساختار، امکانات و فعالیت‌های داوطلبانه در سطح محلات، شهرها و نقاط روستایی با اولویت مناطق حادثه خیز فعالیت می‌کند و خدماتی همچون ارائه آموزش‌‌های امدادی به اشخاص حقیقی و حقوقی، خدمات امداد و نجات و توانمندسازی با هدف افزایش تاب‌آوری جامعه، جذب نیروهای داوطلب در چارچوب ضوابط سازمان‌های مربوطه و جلب و ترغیب مشارکت‌های مردمی در این خانه‎‌ها ارائه می‌شود.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: راه‌اندازی خانه‌های هلال از سال 94 در جمعیت کلید خورد اما به دلایلی مسکوت مانده بود که در سال جاری، توسعه این خانه‌ها در دستور کار جمعیت هلال‌احمر قرار گرفت.

قوسیان مقدم افزود: با راه‌اندازی خانه‌های هلال و ارائه آموزش‌های لازم به افراد محلی و روستایی، جامعه برای مقابله و مواجهه با انواع بحران‌ها آمادگی پیدا می‌کند و افراد آموزش دیده تا رسیدن نیروهای امدادی، می‌توانند علاوه بر ارزیابی میزان خسارات احتمالی حادثه و اعلام گزارش این ارزیابی به ستاد هلال‌احمر، اقدام به خودامدادی و دگرامدادی کرده و با این اقدام از میزان خسارات حادثه بکاهند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *