تاکید معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال‌احمر بر مدیریت بحران جامعه محور با راه‌اندازی خانه‌های هلال

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در سفر به بندرعباس ضمن دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، در مراسم افتتاح خانه هلال روستای تل سیاه شرکت کرده و از پروژه های عمرانی هلال احمر هرمزگان نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، دکتر مهراب شریفی سده، اظهار کرد: استان هرمزگان به دلیل موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی جایگاه راهبردی در جمعیت هلال احمر دارد از این رو در تلاشیم نیازهای استان را در امر امدادرسانی و ارائه خدمات تامین کنیم.

مدیریت بحران جامعه محور با تشکیل خانه های هلال

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر ضمن تاکید بر دیدگاه جامعه محور در مدیریت بحران جوامع افزود: در زمان بروز حوادث و نجات جان انسان ها، ثانیه ها و دقایق مطرح است، بنابراین بهترین کسانی که می توانند در لحظات اولیه حادثه کمک رسانی کنند افرادی هستند که در محل وقوع حادثه حضور دارند.

شریفی افزود: مدیریت بحران جامعه محور با افتتاح و راه اندازی خانه های هلال آغاز شده و به شدت در حال پیگیری است.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر گفت: مدیریت جامعه محور نگاهی جدید و علمی است که بر اصل ساماندهی و تجهیز مردم در پایگاه ها، تشکیل شبکه امداد و نجات و استفاده از امکانات جامعه تاکید دارد.

مراکز علمی کاربردی به مراکز مهارت آموزی تبدیل می شوند

شریفی گفت: به امدادگران توصیه می کنم از فرصت های فراغت برای افزایش آگاهی های علمی خود استفاده کنند و دانش فنی خود را افزایش دهند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر، ضمن تاکید بر استفاده از فرصت های پیش رو جهت دانش اندوزی و مهارت ورزی افزود: در هلال احمر مهارت، مهمترین اصل است بنابراین به واسطه مهارت ورزی، امکان جذب در زمینه های متعدد نیز فراهم می شود.

وی با بیان اینکه پیگیر سازوکارهای اجرایی بیمه امدادگران هستیم، افزود: مجوزهای لازم جهت تبدیل مراکز علمی کاربردی به مراکز مهارت آموزی کسب شده تا نیروهای توانمند تربیت شوند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *