تجهیز و آمادگی پایگاه‌های امداد و نجات استان سمنان برای مقابله با حوادث

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: با توجه به شروع فصل سرما و ترافیک حوادث احتمالی، همه پایگاه‌های امداد و نجات استان تجهیز شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان؛ مظفر محمدخانی امروز 12 آذر گفت: تیم‌های امداد و نجات در ۱۲ پایگاه ثابت جاده‌ای و 2 پایگاه کوهستان استان سمنان در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

وی بیان کرد: در راستای تجهیز این پایگاه‌ها، امکانات اسکان اضطراری از قبیل چادر امدادی، پتو، بسته‌های زیستی 24 ساعته، آب، بیسکویت، خرمای خشک و ... تحویل شده تا در موقع لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: همچنین تجهیزات انفرادی زمستانه ازجمله لباس و کفش مناسب، کلاه و جوراب و دستکش به نیروهای مستقر در این پایگاه‌ها تحویل شده است.

محمدخانی افزود: روزانه ۶۰ نیروی امدادی و پشتیبانی مستقر در پایگاه‌ها با تجهیزات زمستانی برای خدمات‌رسانی به مردم در نقاط سخت گذر، کوهستانی و برف‌گیر و جاده‌های استان سمنان آماده ارائه خدمت هستند.

وی اظهار کرد: در این پایگاه‌ها، به‌صورت روزانه ۱۳ دستگاه آمبولانس و ۱۳ دستگاه خودروی ست نجات در جاده‌ها و کوهستان‌های این استان آماده کمک‌رسانی به مردم است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: یک تیم واکنش سریع عملیاتی و یک دستگاه خودروی ارتباطات نیز به کار گرفته شده است.

محمدخانی تأکید کرد: هم‌وطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند با شماره ۱۱۲ تماس برقرار کنند.

استان سمنان بیش از 8612 کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از 1000 کیلومتر راه روستایی دارد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *