تداوم فعالیت های خادمان حسینی هلال احمر شهرستان دزفول در دهه های دوم و سوم ماه محرم

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول از تداوم خدمت رسانی در هیات های مذهبی شهرستان، برگزاری مسابقه فرهنگی عاشورا حقیقت ماندگار و نشست معرفت افزایی در دهه های دوم و سوم ماه محرم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ مصطفی طحان گفت : جوانان و امدادگران این جمعیت همانند دهه نخست در دهه دوم محرم با حضور در هیئات و مراسمات عزاداری شهرستان دزفول اقدام به خدمت رسانی به عزاداران حسینی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دزفول بیان کرد: اهدای ماسک، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و تب سنجی از جمله اقدامات سرخ و سفیدپوشان این جمعیت در این ایام بوده است.

وی افزود: مسابقه فرهنگی " عاشورا ، حقیقت ماندگار" و برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) تحت عنوان نشست معرفت افزایی از دیگر اقدامات فرهنگی و مذهبی جوانان این جمعیت در قالب هیات حضرت علی اکبر(ع) بود که در دهه دوم و سوم ماه محرم به اجرا درآمد.

طحان در پایان خاطرنشان کرد: فضاي محرم زمان مناسبي را فراهم مي كند تا انسانها و به خصوص جوانان با افزایش سطح معرفتی خویش و شناخت راه و سیره ائمه معصوم، خود را به پروردگار خود نزديك تر كنند. ماه محرم با توجه به ويژگي هاي والايي كه دارد مي تواند در كنترل و هدايت رفتارهاي انساني تا حد بسياري موثر واقع شود و باعث تغييرات اساسي در نگرش و نوع رفتار آدمي شود.

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *