توصیه‌های بهداشتی ناظران سلامت هلال‌احمر به 46 هزار نفر در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از ارائه توصیه های بهداشتی ناظرین سلامت به 46 هزار نفر در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر غلامعلی فخاری گفت: از آغاز اجرای طرح ناظران سلامت در دهم آذرماه تا کنون بیش از 46 هزار نفر از خدمات این طرح در استان بهره مند شدند.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح ملی که با هدف مهار ایپدمی کرونا اجرایی شده است 1513 تیم متشکل از 1523عضو جوان، 780عضو داوطلب و 485 نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان مشارکت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: پوشش میدانی بیش از 25  هزار مکان و ارائه توصیه های بهداشتی و خودمراقبتی مرتبط با ویروس کرونا از جمله خدمات ارائه شده در قالب طرح ناظران سلامت در مازندران بوده است.

دکتر فخاری گفت: هلال احمر استان از آغاز بحران کرونا با بسیج همه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و هم افزایی با سایر دستگاههای اجرایی در عرصه مهار این ویروس منحوس مشارکت داشته است.

وی در خصوص ماهیت طرح ناظران سلامت گفت: در قالب این طرح تیم‌های آموزش دیده جمعیت هلال احمر متشکل از اعضای داوطلب و جوان و امدادگر با حضور در مناطق مختلف شهری و روستایی و به ویژه در معابر، پارک‌ها، فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس و سایر اماکنی که تجمع جمعیت وجود دارد نسبت به بررسی شرایط بهداشتی و رعایت استانداردهای خودمراقبتی ارزیابی لازم را با مشارکت ناظران بهداشت انجام داده و شهروندان را به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ترغیب می کنند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *