حمایت از بیماران نیازمند به تجهیزات پزشکی با کمک خیرین و نیکوکاران

سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به منظور حمایت از بیماران نیازمند در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، از خیرین و عموم مردم درخواست کرد تا لوازم و تجهیزات پزشکی بدون استفاده خود را در اختیار بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان هلال‌احمر با بیان اینکه از سال های گذشته به منظور ارائه خدمات اجتماعی و انسانی و یاری رساندن به محرومان در حوزه توانبخشی و با هدف حمایت از بیماران نیازمند، «بانک امانات تجهیزات پزشکی» هلال احمر در سراسر کشور راه اندازی شده است، افزود: در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا و مراجعه تعداد بیشتری از بیماران نیازمند برای دریافت تجهیزات پزشکی از جمله تخت‌ بیمار، ونتیلاتور، کپسول اکسیژن و .... به کمک خیرین برای توسعه این بانک ها نیاز داریم.

دکتر فاطمه رفیعی افزود: این حرکت خیرخواهانه که با هدف ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و همدلی انجام می شود، یک فرصت مناسب است تا خیرین ضمن همدلی و همراهی خود همانند گذشته، با اهدای کمک‌های خیریه ای خود (وقف، هبه) بخشی از آلام بیماران نیازمند را برطرف کنند. از این رو از خیرین، نیکوکاران و اقشار مختلف مردم که تمایل دارند با حضور خود برای مساعدت در این امر نقش داشته باشند دعوت می شود کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به «بانک امانات تجهیزات پزشکی» اهدا کنند و ما را در رساندن تجهیزات مورد نیاز به بیماران یاری دهند.

وی گفت: این اقلام شامل انواع تجهیزات پزشکی مانند؛ ویلچر، واکر، تصفیه کننده هوا، دستگاه اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، تخت بیمار، دستگاه تست خون، تب سنج، فشارسنج ها، ماساژورها و ... است که به صورت امانی تا پایان دوره درمان در اختیار بیماران نیازمندی که توان خرید این تجهیزات را ندارند، قرار می گیرد.

لازم به ذکر است خیرین و نیکوکاران برای دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم ، می توانند با شعب جمعیت هلال احمر در مراکز استان ها تماس بگیرند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *