خانه‌های هلال استان زنجان به 113 باب رسید

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با افتتاح خانه هلال در روستای اندآباد سفلی، تعداد خانه های هلال این استان به 113 باب افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ علی طاهری در آیین افتتاح خانه هلال روستای اند آباد سفلی شهرستان زنجان ضمن قدردانی از اهالی این روستا در خصوص همکاری با هلال احمر افزود: این منطقه سیل خیز بوده و زلزله کمتر از سیل رخ می دهد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با تقدیر از همکاری تنگاتنگ اهالی این منطقه با جمعیت هلال احمر تاکید کرد: هلال احمر نیز در مواقع حوادث و بلایای طبیعی کمک حال هموطنان است.

طاهری تاکید کرد: راه اندازی خانه هلال اندآباد سفلی محلی است برای تقویت ارتباط هلال احمر و اهالی روستا و دهیار تا در صورت وقوع حوادث، هلال احمر با سرعت و کیفیت بالاتری وارد عمل شود.

وی ادامه داد: با ارائه آموزش های مورد نیاز امدادی به اهالی روستا از سن کودکی تا بزرگسالی، این افراد بهره مند از آموزش تا رسیدن نیروهای امدادی در حوادث می توانند اقدام به امدادرسانی و مدیریت حادثه کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خانه های هلال در موضوع های امداد و نجات و آموزش کمک های اولیه فعالیت می کند و همه اعضای روستا می توانند عضو هلال احمر شوند.

طاهری خاطرنشان کرد: با همکاری اهالی روستای اندآباد سفلی می توانیم آموزش های همگانی و امدادی را رایگان ارائه دهیم تا در حوادث مدیریت حادثه را داشته باشند و بتوانند اقدامات اولیه را انجام دهند.

وی افزود: با بهره مندی آموزش های مورد نیاز، جوانان این روستا می توانند به عنوان داوطلب در پایگاه های امداد و نجات جاده ای خدمات مورد نیاز را به افراد متاثر از حوادث ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، آیین افتتاح خانه هلال در روستای اندآباد سفلی شهرستان زنجان با حضور اهالی روستا، دهیار، اعضای شورای اسلامی و معتمدین محلی انجام شد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *