خبر در حال به‌روز رسانی است: شمار جانباختگان سیل فارس به 21 نفر رسید/ نجات 74 حادثه‌دیده از محاصره سیلاب

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به امدادرسانی در حادثه سیل‌وآبگرفتگی در استان فارس گفت: بر اثر این حادثه تاکنون 21 نفر جان خود را از دست داده‌ و 2 نفر هم مفقود شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ مهدی ولی پور افزود: بر اثر سیل روز گذشته در شهرستان‌های استهبان و نیریز، از پهنابه نیریز تا سد استهبان (حدود ٤٠ کیلومتر)، 89 نفر دچار حادثه شدند.

وی با بیان اینکه وقوع سیل، بیشترین خسارت و آسیب را در منطقه تفریحی امامزاده سلطان شهباز استهبان به جا گذاشته، افزود: امدادگران هلال‌احمر با حضور در منطقه حادثه‌دیده، 74 نفر را از محاصره سیلاب نجات دادند اما متاسفانه 15 نفر بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده، 8 نفر هم مفقود شده‌اند.

رئیس سازمان امدادونجات گفت: تا ساعت 6:30 صبح امروز، 29 تیم عملیاتی شامل ١٤٠ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر با به‌کارگیری 24 خودروی عملیاتی برای نجات حادثه‌دیدگان در عملیات امدادرسانی مشارکت داشته‌اند.

یادآور می‌شود؛ روستاهای امام زاده سلطان شهباز، باغ شاد، دهویه، بخنو، درب قعله، انجیرک علیا و سفلا، آب بند، بردنو و مهدی آباد از روز گذشته متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان فارس بودند.

 

19 فوتی و 4 مفقودی بر اثر سیلاب فارس

ساعت: 10:00

رئیس سازمان امدادونجات گفت: تا این لحظه با تداوم عملیات جست‌وجوی مفقودین در سیلاب روز گذشته استان فارس، پیکر 19 جانباخته کشف شده و عملیات جست‌وجوی 4 مفقودی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

ولی پور با اشاره به اینکه 30 تیم امدادی شامل 145 نیروی عملیاتی هلال‌احمر در منطقه حادثه‌دیده حضور دارند، افزود: امدادگران در حال حاضر با به‌کارگیری 2 تیم از سگ‌های زنده‌یاب، 24 دستگاه خودروی امدادی و همچنین یک فروند بالگرد هلال‌احمر در عملیات امدادی مشارکت دارند.

 

امدادگران در جست‌وجوی 3 مفقودی سیلاب در فارس

ساعت: 11:15

مرتضی مرادی پور، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر در تشریح جزئیات امدادرسانی در حادثه سیلاب استان فارس گفت: تا این لحظه با تلاش امدادگران حاضر در صحنه عملیات، پیکر 20 فرد غرق شده در سیلاب روز گذشته کشف شده و عملیات جست‌وجوی سه مفقودی حادثه همچنان ادامه دارد.

 

امدادگران در جست‌وجوی 2 مفقودی سیلاب در فارس

ساعت: 12:20

مرتضی مرادی پور، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر در تشریح جزئیات امدادرسانی در حادثه سیلاب استان فارس گفت: تا این لحظه با تلاش امدادگران حاضر در صحنه عملیات، پیکر 21 فرد غرق شده در سیلاب روز گذشته کشف شده و عملیات جست‌وجوی دو مفقودی حادثه همچنان ادامه دارد.

 

 

کلمات کلیدی
زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *