دبیرکل هلال احمر: افتتاح مرکز جامع توانبخشی هلال احمر در رشت/ استاندار گیلان: پایگاه‌های امدادی تقویت شوند

استاندار گیلان گفت :امکانات جمعیت هلال احمر استان متناسب با مأموریت های گسترده آن نیست و لازم است پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به لحاظ امکانات تقویت شوند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ ارسلان زارع ۲۶ شهریور۹۹ در دیداربا دبیرکل جمعیت هلال احمر، مأموریت های این نهاد را گسترده خواند وافزود: گیلان، از جمله استان های حادثه خیز است که در تمام فصول سال، شاهد بروز اتفاقات طبیعی است و بر این مبنا، جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، منشأ اثرات خوبی بوده است.

استاندار گیلان افزود: در کنار وظایف جمعیت، درک و فهم بالای مردم گیلان همراه با روحیه جوانمردی، ایثار و نوع دوستی آنان منجر به همکاری های عمومی و کمک به هم وطنان شده است.

وی فعالیت خانه های هلال را اقدامی موثر جهت ارائه کمک های عمومی خواند و گیلان را در این بخش جزو استان های برتر کشور دانست و افزود: مقوله آموزش که در خانه های هلال داده می شود، نقشی موثر و تأثیرگذار دارد.

 زارع خاطرنشان کرد: مردمی کردن فعالیت ها و نیز فراهم سازی زمینه نقش آفرینی بیشتر جوانان ، موضوعی مهم است که باید مورد توجه باشد.

وی با یادآوری شیوع گسترده ویروس کرونا در گیلان، کوشش ها و همراهی های جمعیت هلال احمر و جوانان عضو این جمعیت با ستاد استانی مدیریت کرونا و دانشگاه علوم پزشکی گیلان را شایسته قدردانی دانست.

زارع به دیدار خود به رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص ارائه کمک های لازم برای تقویت تجهیزات و امکانات این جمعیت در استان، اشاره و تأکید کرد که گیلان همچنان نیازمند استمرار این کمک ها در جهت ارائه خدمات شایسته تر به هم وطنان است.

افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در کشور

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر نیز در این دیدار با اشاره به افتتاح یک هزار و ۴۰۰ خانه هلال در سطح کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری گفت: خانه های هلال فردا، در راستای افق بلند مدت کشور با تلاش دولت دوازدهم افتتاح خواهد شد.

محمد حسن قوسیان مقدم گفت: مرکز جامع توانبخشی رشت نیز با هدف ارائه خدمت به معلولان جسمی و حرکتی و سایر آحاد جامعه از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری راه اندازی می شود.

وی با اشاره به ظرفیت خوب دهیاری ها و اهمیت نقش آفرینی آنها در ارائه سریع تر خدمات به نیازمندان هنگام بروز حوادث گفت: ستون خیمه کمک رسانی ها، دست دهیاری هاست و تأکید داریم که از این پتانسیل به درستی استفاده شود.

 

 

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *