دکتر همتی خبر داد: تغییر در طرح نوروزی هلال‌احمر/ تست سریع کرونا در ۱۰۰ ورودی در کشور

رئیس جمعیت هلال احمر از آغاز طرح جدید این جمعیت برای غربالگری و اخذ تست کرونا در ورودی‌های زمینی، هوایی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر کریم همتی درباره اجرای طرح نوروزی جمعیت هلال احمر، گفت:‌ همه ساله طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر با محوریت سفرهای نوروزی از حوالی ۲۵ اسفندماه آغاز شده و  تا پایان تعطیلات و حوالی ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شد. اما امسال به دلیل شرایط شیوع کرونا و احتمال اعمال برخی محدودیت‌ها ممکن است این طرح به شیوه سابق اجرا نشود و دیگر اینطور نباشد که چادرها و پایگاه‌های نوروزی دایر باشند.

همتی ادامه داد:‌ البته آمادگی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به هر نوع حادثه جوی، ترافیکی و ... احتمالی به شکل 100 درصدی در ایام نوروز نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ماموریت جدیدی که به جمعیت هلال احمر اضافه شد، اظهار کرد:‌ موضوعی که امسال از سوی جمعیت هلال احمر و به شکل قطعی انجام خواهد شد، کنترل مبادی ورودی کشور است و بر این اساس همکاران من در جمعیت هلال احمر در بیش از ۱۰۰ ورودی زمینی، هوایی و دریایی در کشور مستقر شده و اقدام به انجام غربالگری و اخذ تست سریع کرونا از افراد وارد شده به کشور خواهند کرد.

همتی با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا در این طرح قرنطینه خواهند شد، گفت: در این طرح عمدتا جوانان هلال احمر مشارکت دارند و اجرای آن از روز ۱۵ اسفند ۹۹ آغاز شده است. به عبارتی می‌توان گفت که این طرح جایگزین طرح نوروزی ما شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه واکسن کرونا به ماموران و نیروهای هلال احمر حاضر در اجرای این طرح تزریق می‌شود، درباره زمان ادامه این طرح نیز گفت:‌ این طرح فعلا ادامه خواهد داشت و در طول نوروز نیز اجرا خواهد شد.

وی درباره آمادگی جمعیت هلال احمر برای اجرای طرح نوروزی در صورت موافقت با انجام سفرهای نوروزی نیز گفت:‌ در صورتی که چنین موضوعی اعلام شود، ما آمادگی اجرای طرح نوروزی را نیز خواهیم داد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *