دکتر کولیوند: ارائه یک میلیون خدمت درمانی تنها در 5 روز/ 176 هزار زائر اربعین دچار گرمازدگی شدند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: درمانگاه‌هاى مستقر این جمعیت در کشور عراق، 988 هزار و 703 مورد خدمت درمانی در 5 روز گذشته به زائران اربعین حسینی ارائه داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در رابطه با این خبر گفت: از تاریخ هفدهم شهریورماه تا پایان روز گذشته 21 شهریورماه، 743 هزار و 46 مورد ویزیت زائران بیمار از سوی پزشکان متخصص زنان، کودکان، قلب، ارتوپد، داخلی، اورژانس و پزشک عمومی مستقر در درمانگاه‌های هلال‌احمر ایران در عراق انجام شده است.

دکتر کولیوند عنوان کرد: تنها در روز گذشته، 265 هزار و 478 مورد ویزیت زائران بیمار توسط پزشکان عمومی در 39 مرکز درمانی هلال‌احمر ایران ارائه شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه، تعداد ویزیت تخصصى پزشکان در درمانگاه‌هاى هلال احمر را به تفکیک اعلام کرد و گفت: در روزهای گذشته، 667 هزار و 365 مورد ویزیت توسط پزشک عمومی، 23 هزار و 136 مورد ویزیت توسط پزشک متخصص داخلی، 10 هزار و 226 مورد ویزیت اورژانس، 11 هزار و 623 مورد ویزیت متخصص زنان، 9744 مورد ویزیت متخصص قلب و عروق، تعداد ١٠ هزار و 954 مورد ویزیت توسط پزشک متخصص ارتوپد و ١٠ هزار و 7 مورد ویزیت توسط سایر پزشکان انجام شده است.

کولیوند افزود: در مدت زمان یادشده، ٣٤ هزار و ٦٥٦ مورد خدمات تزریقات، تعداد ١٨٠ هزار و ٧٧٥ مورد سرم تراپى، تعداد 9643 مورد پانسمان و بانداژ و 3698 مورد گچ و آتل هم به زائران مراجعه کننده ارائه شده است. علاوه بر این، 4136 نفر از خدمات نوارقلب، 6589 نفر از خدمات تست قندخون، 3237 نفر بخیه، 2151 نفر  از خدمات اکسیژن تراپى استفاده کرده و ٧٦٣ نفر هم سونداژ شده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان گفت: با توجه به شرایط نامناسب جوى و هواى بسیار گرم موجود در کشور عراق و همچنین عدم رعایت اصول مربوط به این آب و هوا تاکنون تعداد ١٧٦ هزار و ١٨٩ نفر با علائم شدید گرمازدگى و دهیدراتاسیون به درمانگاه هاى هلال احمر مراجعه کرده و از خدمات درمانی هلال‌احمر بهره‌مند شده‌اند.

 

کلمات کلیدی
زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *