دیدار رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با استاندار ایلام/ بازدید از پروژه امدادی هلال‌احمر شهرستان سیروان /افتتاح خانه هلال شهرستان ایلام

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه برنامه سفر به ایلام با استاندار دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ظهر امروز چهارشنبه ۸ بهمن ماه دراین دیدار ضمن تشکر از مجموعه تلاش ها و خدمات این نهاد گفت: جمعیت هلال احمر خدمات با ارزش و بی نظیری در سطح ملی و استان ایلام ارائه داده است که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که استان ایلام در بحث بلایا و حوادث طبیعی یک استان خاص است، گفت: این مهم اهتمام ویژه نهاد توانمندی چون هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادی و خدماتی را می طلبد که خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده اند.

استاندار ایلام اربعین را یک رخداد کم نظیرعنوان کرد و گفت: در کشور حماسه اربعین از اهمیت و عظمت بالایی برخوردار است و در این میان ایلام و مرز مهران نقش کلیدی در این موضوع بسیار مهم دارد.

وی به نقش و جایگاه هلال احمر در اربعین اشاره کرد و افزود: امروز در بحث کرونا نیز هلال احمر پیشتاز بوده و در طرح شهید سلیمانی که مهمترین راهبرد ما در پیشگیری و مبارزه با کروناست، نقش این نهاد به همراه بسیج و سپاه پررنگ بوده است.

به گفته سلیمانی دشتکی، در این طرح همزمان سه مقوله مهم شامل قرنطینه کردن بیماران، شناسایی افرادی که با فرد مبتلا ارتباط داشته اند و قرنطینه کردن آنها و انجام تست کرونا به طور کامل انجام می شود که این رویکرد می تواند نقش اساسی در مهار این بیماری داشته باشد.

استاندار ایلام تاکید کرد: در آبان ماه و در برخی روزها بستری ها بیش از ۴۰۰ نفر رسید اما امروز با اقدامات انجام شده به زیر ۵۰ نفر رسیده و تعداد فوتی ها هم بسیار کاهش یافته و این حاصل همراهی و همکاری مردم و پای کار بودن مسئولان در گیر در کار از جمله هلال احمر بوده است.

وی با عنوان این مطلب که در این زمینه کمک های بسیار خوبی در این ایام توسط هلال احمر به ویژه در تهیه کپسول اکسیژن انجام شده است، اضافه کرد: همچنین این نهاد در تهیه بسته های معیشتی و حمایتی، کمک های مومنانه و کارهای داوطلبانه در کمک به افراد ضعیف و آسیب پذیر جامعه موفق عمل کرده است.

سلیمانی دشتکی هلال احمر را رفیق روزهای سخت استان خواند و گفت: لازم است از تمام تلاش های مجموعه هلال احمر استان به ویژه حوزه داوطلبان که فرهنگ زیبای کمک به همنوع در روزهای سخت را به نمایش گذاشته، تشکر کنم و اینجا، اعلام آمادگی می کنیم در ارتباط با امور مربوط به این نهاد ارزشمند از هیج تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

در ادامه این نشست محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ضمن تشکر از پیگیری و حمایت های خوب استاندار ایلام در امور هلال احمر گفت: برآیند و مجموعه این تلاش ها را در برگزاری شایسته مراسم اربعین دیده ایم و در این راستا نگاه جمعیت هلال احمر به ایلام با توجه به اینکه این استان محور برگزاری مراسم پیاده روی اربعین است، خاص و ویژه بوده است.

وی در دیدار با استاندار ایلام، گفت: از ابتدای شیوع کرونا از اسفند ماه ۹۸ تا کنون مردم خیر و نیک اندیش کشور ۱۷۰ میلیارد تومان به  هلال احمر کمک کردن که سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در زمینه توزیع سبد غذایی - تهیه ماسک و گان بهداشتی و وسایل بهداشتی هزینه کرده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه به عزم جمعیت هلال احمر برای تکمیل طرح مهم امدادی استان جدی اشاره کرد و گفت: در این راستا برای پروژه سه راهی کارزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اوراق گذاشته ایم و تاکنون  ۸۰  درصد این طرح انجام شده و ۲۰ درصد باقی مانده که امیدواریم در اردیبهشت ماه پروژه به اتمام رسیده و افتتاح شود.

وی ادامه داد: همچنین سه میلیارد تومان اوراق برای مرکز جامعه توانبخشی استان گذاشته ایم و در صورت راه اندازی، این مرکز جزو بهترین ها در کشور خواهد بود.

نصیری در پایان گفت: حمایت و پای کار بودن مجموعه مسئولان استان به ویژه نماینده عالی دولت در استان به ما انگیزه مضاعف برای کار بیشتر می دهد و در این راستا نهایت مساعدت را خواهیم داشت.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، استانداری ایلام با اهدای لوح تقدیر از مجموعه تلاش و زحمات رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، تقدیر کرد.

بازدید از پروژه امدادی جمعیت هلال‌احمر شهرستان سیروان

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  در سفر به استان ایلام از پروژه امدادی جمعیت هلال‌احمر در شهرستان سیروان بازدید کرد و گفت: امید است پروژه امدادی سه راهی کارزان جمعیت هلال‌احمر شهرستان سیروان در خصوص تجهیزات کار مفیدی انجام شود و برای اربعین سال آینده این پایگاه به بهره برداری برسد، این پروژه  بالغ بر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: الگوی احداث پایگاه امداد جاده ای در سراسر کشور، الگویی ثابت است که دارای 250 مترمربع زیربنا و دارای محوطه برای استقرار امدادگران است.

افتتاح خانه هلال شهرستان ایلام

با حضور دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام و اعضای داوطلبان خانه هلال شهرستان ایلام افتتاح شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ خانه هلال در کشور فعال است، گفت: تلاش داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ این تعداد به پنج هزار برسد. استان ایلام دارای ۴۷ خانه هلال است و این تعداد برای ایلام بسیار رضایت بخش است.

وی در باره نحوه ایجاد خانه های هلال افزود: مکان خانه هلال در روستاها بطور معمول توسط دهیاری ها اختصاص داده می شود، اما در شهرها این اقدام توسط موسسات خیریه، شهرداری ها و جمعیت هلال احمر انجام می شود.

نصیری گفت: ایجاد خانه های هلال برای آموزش، حمایت و پشتیبانی است و افزایش میزان آنان در مبارزه با فقر و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.

وی بیان کرد: با توجه به زمان طلایی در حوادث و کمبود نیروهای امدادی در این زمان، مردم نقش مهمی در کاهش خسارت و تلفات جانی ناشی از وقوع حوادث دارند که ایجاد خانه‌های هلال نقش مهمی در این زمینه دارد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر هدف از سفر به ایلام را رسیدگی به مصوبات قبلی و ارزیابی امکانات موجود در استان ذکر کرد و گفت: در هر نوبت یکی معاونان و روسای سازمان هلال احمر برای شناسایی نیازمندی ها به یک استان سفر خواهند کرد.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *