رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد: ارائه 150 هزار مورد خدمات درمانی به زائران ایرانی حج تمتع

رئیس جمعیت هلال‌احمر در تشریح جزئیات ارائه خدمات پزشکی و درمانی به حجاج ایرانی در کشور عربستان گفت: در مجموع 150 هزار و 764 مورد انواع خدمات درمانی از ابتدای مراسم حج تاکنون به حجاج ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند افزود: تیم مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با حضور در مکه مکرمه و مدینه منوره از روز ۲۶ خرداد تا عصر روز گذشته 23 تیرماه، 150 هزار و 764 مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی ارائه کرده است که از این تعداد، 47 هزار و 686 مورد، ویزیت در درمانگاه‌ها و ۱۲ هزار و 611 مورد نیز خدمات ویزیت تخصصی به زائران بوده است. همچنین در این مدت 45 هزار و 865 نسخه در درمانگاه‌ها و ۱۱ هزار و 402 نسخه نیز در داروخانه‌ بیمارستان صادر شده است.

کولیوند به ارائه 6221 مورد خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو هم اشاره کرد و افزود: خدمات پرستاری شامل نوارقلب، سنجش فشارخون، گچ‌گیری، تزریقات، بخیه، سرم تراپی و پانسمان در این مدت 24 هزار و 578 مورد و ماموریت‌های امداد، مددکاری و انتقال بیماران نیز 2021 مورد بوده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر از بستری 379 نفر از حجاج ایرانی در 28 روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر 9 زائر بیمار در بیمارستان سعودی و 5 زائر نیز در بیمارستان هلال‌احمر در مکه بستری هستند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *