دکتر کریم همتی:

رئیس جمهوری با تخصیص اعتبار به بیمارستان هلال احمر نجف موافقت کرد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که راه اندازی بیمارستان هلال احمر در نجف مراحل پایانی خود را سپری می کند، از موافقت رئیس جمهوری در راستای تخصیص اعتبار به بیمارستان امام علی (ع) هلال احمر در نجف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی، در نشست بررسی آخرین وضعیت بیمارستان امام علی (ع) هلال احمر در شهر نجف گفت: از روز نخست زحمات زیادی در راستای تجهیز و راه اندازی بیمارستان هلال احمر در نجف کشیده شد و اگر تلاش های بی وقفه همکاران در هلال احمر نبود، بیمارستان به این مرحله نمی رسید.

وی افزود: از رئیس جمهوری به خاطر کمک و مساعدت به جمعیت هلال احمر سپاسگذاریم. ایشان در آخرین مورد با تخصیص 20 میلیون دلار اعتبار جهت راه اندازی بیمارستان هلال احمر در نجف موافقت کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: مقرر شد تا با پیگیری های وزارت امورخارجه این مبلغ از محل بدهی های عراق به ایران تامین شود تا مانع بزرگی از مسیر راه اندازی بیمارستان هلال احمر در نجف برداشته شود. بیمارستان امام علی (ع) یک بیمارستان بزرگ با ظرفیت 200 تخت است که مشخصا راه اندازی آن بسیار سخت است.

همتی ادامه داد: هدف اصلی ما این است تا با تاسیس بیمارستان در شهر نجف، درمان زائرین ایرانی که به عتبات عالیات عازم می شوند، با سهولت بیشتری صورت گیرد و خدمات ویژه ای در حوزه بهداشتی و درمانی در اختیار مردم قرار گیرد. در این زمینه همکاری لازم با هلال احمر کشور عراق نیز انجام شده تا مجوزهای لازم اخذ شود.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در راستای تکمیل بیمارستان هلال احمر بر آن هستیم تا از ظرفیت داخلی استفاده شود و مشخصا هر دانشگاه و مجموعه بهداشتی درمانی که بتواند در این عرصه به هلال احمر یاری رساند، پس از بررسی های لازم با آن ها قرارداد منعقد و از ظرفیت های موجود استفاده می شود تا هر چه سریع تر بخش های مختلف بیمارستان هلال احمر نجف تکمیل شود.

رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *