راه‌اندازی و آموزش هیات بدوی منطقه 7 رسیدگی به تخلفات اداری در کرمان

صبح امروز راه اندازی و دوره آموزشی اعضای هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری منطقه 7 کشور با حضور نماینده رئیس جمعیت و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان جمعیت هلال احمر در استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ صبح امروز راه اندازی و دوره آموزشی اعضای هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری منطقه 7 کشور با حضور نماینده رئیس جمعیت و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان جمعیت هلال احمر در استان کرمان برگزار شد.

نماینده رئیس جمعیت و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان جمعیت هلال احمر در این برنامه آموزشی یک روزه بیان کرد: بر اساس تجربیات و ضرورت امر در کاهش هزینه ها و تفویض اختیار به استان ها موضوع رسیدگی به تخلفات اداری در جمعیت هلال احمر به شیوه هیات های منطقه ای اداره خواهد شد که تحقق این موضوع با موافقت و نظر ریاست جمعیت و طی مراحل اداری مربوطه انجام پذیرفته است.

امیر فراتی با اشاره به تجربه موفق و بسیار خوب هیات های منطقه ای در گذشته افزود: با توجه به شرایط اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی حاکم بر هر منطقه و انتخاب اعضای هیات ها از استان ها که قطعا آشنایی و شناخت بیشتری به محیط دارند هیات ها به صورت استانی مدیریت می شوند که امیدواریم نتایج مطلوبی در پی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شناخت و آگاهی مدیران و کارکنان باعث پیشگیری از وقوع تخلفات اداری خواهد شد که این موضوع مهم در گرو آموزش های کاربردی موثر و آشنایی پرسنل با قوانین، مقررات و دستورالعمل های ابلاغی است.

فراتی با اشاره به سابقه خوب جمعیت هلال احمر و نگاه و اعتماد مردم به این نهاد بین المللی گفت: خوشبختانه تا کنون مشکل در حوزه رسیدگی به تخلفات اداری در جمعیت هلال احمر نداشته ایم و ملاک برخورد قانونی با تخلفات احتمالی قانون، دستورالعمل و آئین نامه اجرایی با رعایت تمامی جوانب امر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده پیرامون راه اندازی سامانه تخلفات اداری تصریح کرد: آسیب شناسی و ریشه یابی موضوعات در پرونده های تخلفات اداری و اقدامات اصلاحی در رسیدگی به آن ها باعث جلوگیری از وقوع و یا تکرار تخلفات مشابه خواهد شد که این موضوع در کارگروه ارتقا سلامت نظام اداری و با نظر مشورتی اعضا منجر به اقدامات پیشگیرانه خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه بیان کرد: کارمندان دولت بخش عظيمي از شهروندان جامعه هستند که وظيفه انجام و ارائه خدمات عمومي به مردم را بر عهده دارند.

رضا فلاح با اشاره به اینکه در يک نظام استخدامي شايسته سالار و مطلوب، نظارت بر عملکرد کارمندان از اهميت فراواني برخوردار است، افزود: پيش گيري از فساد و تخلفات کارکنان دولت داراي اهميت فراواني است و رسيدگي به تخلفات اداري کارکنان دولت بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین وظایف هیات رسیدگی به تخلفات اداری، رعایت عدالت، قضاوت صحیح و دقیق همراه با آسیب شناسی است و امانتداری و حکم به عدالت از مهمترین مباحثی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تشریح این دو اصل قابل توجه و اساسی در رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان تصریح کرد: خیرخواهی برای افراد لازمه قضاوت در خصوص حل یک مسئله و مشکل است که این قضاوت‌ها می بایست با رعایت حق الله و حق الناس صورت گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: عدالت یکی از ضرورت ها و بایسته های لازم در رسیدگی به پرونده‌ها است که از مهمترین این ضروریات  صدور حکم متناسب با تخلف صورت گرفته است و باید در نظر داشت که تخلفات به دقت بررسی و از هرگونه سهل انگاری و شائبه دور باشد.

فلاح خاطرنشان کرد: ضرورت رسیدگی به تخلفات اداری با تکیه بر امانتداری است و حفظ آبرو و حیثیت افراد بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: صبوری، متانت، عزت نفس و عادل بودن از مهمترین ویژگی هایی است که باید اعضای هیات دارا باشند و نباید به دلیل وجود یک تخلف در پرونده فردی و آبروی فرد در نظام اداری و خانواده زیر سوال برد و باید به رعایت دقیق حق الناس در رسیدگی به تخلفات توجه داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت آشنایی و روشنگری در بصیرت فاطمی و دفاع از ولایت و امامت بیان کرد: ضرورت توجه به این مسئله مهم در راستای صیانت از حقوق کارمندان و دفاع ار مسیر رسالت آنان بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام مجید سجادی افزود: مقاومت و بیداری در مقابل قدرت های ظالم و ستمگر نیاز به هوشیاری و آگاهی پرسنل ادارت، سازمان ها و همه آحاد جامعه دارد.

لازم به ذکر است دوره آموزشی یک روزه ویژه اعضای هیأت رسیدگی به تخلفات اداری جمعیت هلال احمر از استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان (منطقه 7) با حضور نماینده رئیس جمعیت و مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان در استان کرمان برگزار شد.

 

کلمات کلیدی
پاکسرشت کرمان
تهیه کننده:

پاکسرشت کرمان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *