رایزنی استاندار خراسان جنوبی برای تکمیل پروژه نیمه کاره هلال‌احمر استان

با رایزنی های استاندار خراسان جنوبی و رفع بخشی از مشکلات پیش روی پروژه نیمه کاره تجاری- اداری هلال، عملیات اجرا آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ مجتمع تجاری- اداری هلال از مهم ترین پروژه های جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی بوده که عملیات احداث آن در6 طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۷۵۰ متر مربع در سال ۹۱ آغاز شد اما با بروز موانع و مشکلاتی و علیرغم پیشرفت فیزیکی 85 درصدی، مسکوت مانده بود.

ضرورت توجه به تجهیز پایگاه های امدادی

استاندار خراسان جنوبی در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر به بیان مشکلات پیش روی پروژه های نیمه تمام هلال احمر در استان پرداخته بود تا گره مشکلات گشوده شود.

همچنین در هفته جاری جلسه ای با حضور استاندار، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلال احمر، شهردار و رئیس شورای شهر بیرجند و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد تا روند حل مشکل این پروژه بررسی شود.

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به پروژه های نیمه تمام جمعیت در استان بیان کرد: ساختمان اداری، تجاری هلال و ساختمان ستادی، امدادی هلال احمر استان برای تکمیل و افتتاح به اعتبارات ویژه نیاز دارد.

ملانوری با اشاره به سرمایه گذاری ها و هزینه های هنگفت این پروژه، افزود: تکمیل فاز اول ساختمان ستادی هلال احمر نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی با اشاره به وضعیت پایگاه های امداد جاده ای استان اظهار کرد: تأمین تجهیزات و امکانات، خودروهای نجات و آمبولانس و شارژ انبارهای موجود از مهمترین نیازهای این پایگاه ها بوده که نیازمند توجه و بررسی است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: از جمعیت هلال احمر خواستاریم در راستای تکمیل و تجهیز پایگاه های امداد و نجات نیمه کاره از هیچ تلاشی دریغ نکند.

ملانوری خواستار توجه ویژه به احداث پایگاه امداد کوهستان در محدوده بند دره بیرجند شد و گفت: این طرح از جمله مطالبات مهم استان بوده که اجرای آن نیازمند عنایت ویژه متولیان است.

تامین هزینه احداث پارکینگ

رئیس شورای اسلامی بیرجند با اشاره به مشکل پارکینگ پروژه تجاری- اداری هلال بیان کرد: مقرر شده هزینه های احداث  پارکینگ توسط شرکت سرمایه گذاری هلال احمر تامین شود.

ابراهیم تقی زاده افزود: همچنین مقرر شده پیشنهادات شهردار بیرجند و شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ظرف مدت یک هفته در خصوص نحوه تامین پارکینگ و نحوه پرداخت هزینه ها برای بررسی و تصمیم گیری به شورای شهر ارسال شود.

بنا به گفته وی، هزینه های پروانه ساختمانی و کمیسیون ماده ۱۰۰ و میزان و نحوه پرداختی بعد از تصمیم گیری شورا اعلام خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با همکاری هر چه بیشتر از سوی دستگاه های متولی، این پروژه هر چه زودتر به مرحله افتتاح برسد چراکه با اتمام این طرح کمک شایانی به رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان می شود.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *