رشد ۳.۵ برابری امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی در تابستان

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، از رشد ۳.۵ برابری امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ حسین درخشان با اعلام این مطلب افزود: در تابستان امسال ۲۷ هزار و ۴۷۵ عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر برای نجات جان افراد آسیب دیده ناشی از حوادث جوی (سیل، توفان و نظایر آن) در ۲۱ استان کشور انجام شد که در این مدت، هزار و ۲۸۱ نفر از افراد آسیب دیده و در راه مانده در چادرهای امدادی، پایگاه های امداد و نجات و نظایر آن اسکان اضطراری داده شدند.

وی ادامه داد: بیشترین امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی به ترتیب در استان های سیستان و بلوچستان با ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر(۵۹ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی)، هرمزگان با ۲ هزار و ۴۳۵ نفر (۹ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی) و کرمان با ۲ هزار و ۳۰۷ نفر (۸ درصد از کل افراد امدادرسانی شده در حوادث جوی) انجام شده است.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر توضیح داد: همچنین بیشترین اسکان اضطراری به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جوی به ترتیب در استان های کرمان با ۴۶۰ نفر (۳۵ درصد از کل افراد اسکان شده در حوادث جوی)، سیستان و بلوچستان با ۴۳۹ نفر(۳۴ درصد از کل افراد اسکان شده در حوادث جوی) و هرمزگان  با ۲۰۵ نفر (۱۶ درصد از کل افراد اسکان شده در حوادث جوی) انجام شده است.

درخشان از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *