سفر رئیس سازمان امداد و نجات به کرمان/ولی پور:۹۰ درصد عملیات های امدادونجات توسط نیروهای امدادگر داوطلب انجام می‌شود

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر برای افتتاح پروژه های عمرانی به کرمان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مهدی ولی پور ردر دومین سفر به استان کرمان به مناسبت دهه مبارکه فجر در حاشیه افتتاحیه پروژه های عمرانی جنوب استان بیان کرد: کرمان در طی ۱۰ ماهه گذشته با انجام ۳۶۴ عملیات، بیشترین عملیات نجات و رهاسازی در محورهای مواصلاتی را انجام داده و بر این اساس به بیش از ۳۱ هزار و ۸۰۰ آسیب دیده از مجموع ۱۳۱ هزار  آسیب دیده ناشی از حوادث جوی، امدادرسانی شده است.

ولی پور افزود: کرمان استان حادثه خیزی است که با توجه به اهمیت امدادرسانی در حوادث و سوانح توسط جمعیت هلال احمر، جذب نیرو و تقویت تجهیزات تخصصی و انبارهای امدادی در این استان ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد عملیات های امدادونجات توسط نیروهای امدادگر داوطلب جمعیت هلال احمر انجام می شود؛ گفت: حمایت ها و پشتیبانی های مدیران ارشد استان و شهرستانها و سایر مدیران اجرایی دستگاه ها با جمعیت هلال احمر شایسته تشکر و قدردانی است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و عام المنفعه ای است که مسئولیت پاسخگویی همه حوادث طبیعی و غیرطبیعی به عهده دارد، افزود: با توجه به مشکلات موجود در خصوص کمبود نیروی انسانی متخصص و تجهیزات مورد نیاز امدادرسانی در حوادث، خوشبختانه تا کنون با همراهی و حمایت خیرین در همه حوادث پاسخگو بوده ایم.

پاکسرشت کرمان
تهیه کننده:

پاکسرشت کرمان

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *