سفر معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت به چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر با حضور در استان چهارمحال و بختیاری، از مجموعه جمعیت و عملکرد هلال احمر استان بازدید و با مسئولان استانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ دکتر مهراب شریفی سده در سفر یک روزه خود به این استان در بدو ورود به همراه دکتر پیمان پیشگاهی مدیرکل توانبخشی و حسن فراهانی مسئول هماهنگی خانه‌های هلال جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با نماینده ولی وفقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار کردند.

مجموعه هلال احمر یک مجموعه ارزشمند است

حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در این دیدار اظهار کرد: توفیق بسیار ارزشمندی است که در جمع شما عزیزان هستم.

وی افزود: مجموعه هلال احمر از مجموعه های ارزشمند کشور محسوب می شود و هلال احمر عرصه خدمت رسانی بدون منت است و کسی که در این نهاد مشغول خدمت رسانی است نزد خداوند باری تعالی دارای مزد بی حساب است چرا که با امدادرسانی به دیگر انسانها خدمت خدایی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد افزود: نیازمندی هایی در مناطق و استان های کم برخوردار وجود دارد که باید دیده شود و هلال احمر می تواند با تشکیل گروه هایی اقدام به محرومیت زدایی در این مناطق کند و با استفاده از ظرفیت خیرین اقداماتی در زمینه ایجاد اشتغال یا راه سازی و... را در جهت محرومیت زدایی انجام دهد.

جمعیت هلال احمر یکی از محوری ترین دستگاه های اجرایی کشور است

دکتر مهراب شریفی سده؛ معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در این دیدار ضمن ابلاغ سلام دکتر همتی رئیس جمعیت هلال احمر به نماینده ولی فقیه در استان گفت: جمعیت هلال احمر در یکسال گذشته در موضوع کرونا هم در بحث غربالگری بیماران و هم در بحث واردارت دارو و تجهیزات پزشکی و ابزار مورد نیاز وارد شد و یکی از مجموعه های محوری در کشور بود و خدمات خیلی خوبی ارئه داد.

وی افزود: در زمانی که بیمارستان های ما با مشکل بیماران تنفسی حاد ناشی از کرونا مواجه بودند و تجهیزات حمایت از بیماران در کشور کمتر بود جمعیت هلال احمر از ظرفیت بین المللی خود استفاده کرد. جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا یک مجموعه واحد و غیر سیاسی است به همین خاطر می تواند در امور بشردوستانه فعال تر و بدون هیچ طرفیتی وارد بشوند.

شریفی سده در ادامه گفت: در اپیدمی کرونا هلال احمر توانست مقداری زیادی ماسک، مواد ضدعفونی و تجهیزات پزشکی وارد کشور کند و همچنین با کمک مجمع خیرین که با هلال احمر همراه بودند، تعداد زیادی کپسول های اکسیژن، دستگاه های رگلاتور و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها را تامین و تحویل وزارت بهداشت دهد و جزو اولین اهدا کننده های تجهیزات به وزارت بهداشت باشد.

وی با تاکید بر ضرورت قطع زنجیره کرونا افزود: اگر همراهی و همدلی همه دستگاه های اجرایی کشور نبود در این زمان شاهد کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا و کاهش خسارات ناشی از این بیماری نبویم. در طرح اخیر سردار سلیمانی که منجر به کاهش شیوع بیماری شد هلال احمر در  بحث غربالگری و رهگیری بیماران وارد شد و جمعیت هلال احمر یکی از محوری ترین دستگاه ها در کنار وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامع پزشکی بود.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: موضوعی که از ابتدای ورود دکتر همتی به جمعیت  مطرح بوده ذخایر امدادی است. ذخایر امدادی؛ ذخایر استراتژیک و راهبردی ما هستند و ما در کشور حادثه خیزی زندگی می کنیم که باید ذخیره مناسبی از اقلام امدادی داشته باشیم.

شریفی سده افزود: به علت وقوع حوادث گسترده، ذخایر امدادی هلال احمر وضعیت مناسبی نداشت ولی با پیگیری دکتر همتی، در حال حاضر، وضعیت انبارهای امدادی خوب و قابل قبول است و جمعیت استان علیرغم همه مشکلات به توسعه مراکز توانبخشی و فضاهای امدادی خود اهتمام ویژه ای داشته است.

هلال احمر در زمان شرایط بحرانی همیشه پای کار است

ایرج کیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت: جمعیت هلال احمر وظایف فراوانی را برعهده دارد که ازجمله مهمترین وظایف این جمعیت، بحث امداد و نجات است.

وی با بیان اینکه انبارهای امدادی استان وضعیت مطلوبی از نظر ذخایر امدادی دارند، افزود: جمعیت هلال احمر استان از همان روزهای ابتدای شیوع بیماری کووید 19 پای کار آمد و با انجام طرح های غربالگری، آمران سلامت و ناظران سلامت در صحنه حاضر بود.

کیانی ادامه داد: در طرح ناظران سلامت تمامی نیروهای امدادی (جوانان، داوطلبان، امدادگران) جمعیت بسیج شدند و با تجهیزات و امکانات کامل، خدمات قابل توجهی به هم استانی های خود ارائه دادند. طبق گزارش ستاد کرونا استان، جمعیت هلال احمر 42 درصد در اجرای طرح سردار قاسم سلیمانی مشارکت داشته است و اعضا در تمامی پایگاه های جمعیت استان کار نظارت و توزیع مواد ضد عفونی را انجام می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: جمعیت هلال احمر استان تاکنون بیش از10 هزار بسته غذایی و بیش از 10 هزار بسته بهداشتی بین هم استانی ها توزیع کرده است.

4 خانه هلال دیگر در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با حضور مسئول هماهنگی خانه هلال افتتاح شد
 
با حضور دکتر مهراب شریفی سده ، دکتر پیمان پیشگاهی مدیر کل توانبخشی ، مهندس علیرضا مرشدی مدیر کل عمران و حسن فراهانی مسئول هماهنگی خانه های هلال،  4 خانه هلال در استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد و این استان در مجموع 65 خانه هلال فعال دارد .
 
ایرج کیانی بروجنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: خانه های هلال به منظور ارتقای سطح آمادگی و تاب آوری جوامع محلی و روستایی با رویکرد مدیرت حوادث و سوانح مبتنی برجامعه  افتتاح می شوند.جمعیت هلال احمر در جهت  تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر است  برآن  است تا با تاسیس خانه های هلال در شهر ها و روستا ها جامع هدف بیشتری را تحت آموزش قرار دهد .
وی خاطرنشان کرد تا پایان سال در استان چهارمحال و بختیاری مجموع خانه های هلال فعال در سطح استان  به 100 خانه هلال در محله ها، روستا‌ها و شهر‌های  استان خواهد رسید.
خانه های هلال ظرفیتی برای توانمند کردن جوامع در حوادث احتمالی است
حسن فراهانی مسئول هماهنگی خانه های هلال  در مراسم افتتاح 4 خانه هلال در شهرستان بن از توابع استان چهارمحال و بختیاری گفت: فلسفه ایجاد خانه های هلال توانمند کردن جوامع است و اگر حادثه ای در یک منطقه رخ دهد اولین حاضرین درصحنه مردم همان اعضای خانه هلال محله و شهر هستند.
فراهانی گفت: 3500 خانه هلال در سطح کشور تاسیس شده است که که براساس قانون برنامه مهم 5 ساله جمعیت و تاکیدات رییس و دبیر کل جمعیت تا پایان برنامه 5000 خانه هلال در سراسر کشور باید فعال گردد.
وی افزود: گسترش آموزش های همگانی در خانه های هلال روستایی و شهری یعنی افزایش آمادگی و حرکت به سمت جامعه آماده ای است که یاری دهنده سازمان های رسمی هستند.
 

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *