عضویت 5000 داوطلب در خانه های هلال استان مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از فعالیت 238 خانه هلال روستایی و شهری با 5 هزار عضو در این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران، غلامعلی فخاری با اشاره به افتتاح 100خانه هلال در سال جاری گفت: توسعه «خانه های هلال» یکی از راهبردهای زیر ساختی جمعیت هلال احمر برای استفاده از ظرفیت مردم به ویژه ساکنان مستقر درمناطق روستایی در فرایند مدیریت بحران است که هدف غایی در این طرح بر جذب،آموزش و سازماندهی مردم منطقه تعریف شد.

وی افزود: طرح خانه هلال روستایی برای اولین بار در استان مازندران مطرح شد و با توجه به دستاوردهای ارزشمند آن به سرعت به عنوان یکی از طرح های ملی در دستور کار جمعیت هلال احمر قرارگرفت و در تمامی استان های کشور اجرایی شد.

فخاری گفت: با وجود اینکه در ابتدا برنامه خانه های هلال بر مناطق روستایی تمرکز یافته بود اما با توجه به ضرورت و نتایج مطلوب، خانه های هلال شهری نیز به این برنامه افزوده شد و آنچه که امروزه از آن به عنوان خانه هلال یاد می شود مشتمل بر مناطق شهری و روستایی است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 238 خانه هلال در مازندران 218 خانه در مناطق روستایی و20 خانه در محلات شهری فعالیت دارند گفت: روند گسترش خانه های هلال به عنوان یک برنامه راهبردی در دستور کار جمعیت هلال احمر استان قرار دارد و از همه ظرفیت های داوطلبی برای توسعه این مهم استفاده خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مازندران با تاکید بر اینکه امکان اجرای وظایفی که در قانون جدید مدیریت بحران بر عهده جمعیت هلال احمر است از طریق خانه های هلال با هزینه کمتر و بازدهی بالاتر قابل اجراست، گفت: وقوع حوادث چند سال اخیر از جهت گستردگی حوزه جغرافیایی نشان داد که بدون مشارکت جوامع محلی، اجرای ماموریت‌ها برای جمعیت هلال احمر با سختی همراه است، از این رو «خانه های هلال» ایده ارزشمندی برای تسهیل در خدمت رسانی به مردم و تقویت تاب آوری و پایداری جوامع محلی است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *