مدیرکل اوقاف استان همدان: مردم ایران قدرشناس خادمان خود هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان، و مسئول دفتر حوزه نمایندگی حوزه ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با مدیرکل اوقاف استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان؛ به مناسبت روز جهانی داوطلب، علی سنجربگی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان به همراه حجت‌الاسلام محسن ثابتی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سیلوانا صلح میرزایی معاون داوطلبان این جمعیت با حجت الاسلام والمسلمین رضا حاجی زین العابدیني مدیرکل اوقاف استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام محسن ثابتی در این دیدار با اشاره به اینکه وقف، فقط بخشیدن منابع مالی نیست، گفت: یکی از بهترین وقف ها می تواند وقف عمر باشد و انسان از مدت زمان عمر خود برای خدمت به مردم وقف کند.

 وی افزود: خدمت داوطلبی نیز براین پایه استوار است و خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر علاوه بر منابع مالی، عمر با برکت خود را جهت خدمت رسانی و ارائه خدمت بی منت به مردم صرف می کند.

در ادامه علی سنجربگی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: ابناء بشر ذاتاً ميل به كمك به همنوع را دارند و بالاترين نياز انسان خوديابي و خودشكوفايي است و در حقيقت داوطلبان جمعيت به خودشكوفايي رسيده و علاوه بر آن تعاليم انسان ساز اسلام نيز تكريم ديگران و دستگيري از نيازمندان را توصيه کرده است.

وی گزارشی از عملکرد داوطلبان این جمعیت در مبارزه با بيماري كرونا ويروس در سال جاری ارائه و خاطرنشان کرد: داوطلبان این جمعیت در ابتدای شیوع کرونا در ۱۳ پایگاه ۴۴۰ هزار نفر را غربالگری کردند و جزو اولین کسانی بودند که در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا قرار گرفتند.

وی افزود: ضدعفونی و گندزدایی ۱۹ هزار کیلومتر از خیابان‌های شهر همدان و قهاوند، توزیع ۲۰ هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص، اهداء ۴۵۰۰ بسته‌ معیشتی هرکدام به ارزش حدودی ۳۰۰ هزار تومان، واريز مستقيم مبلغ ٣ ميليون ريال به حساب هزار نفر از متاثرين بيماري كرونا (جمعا به مبلغ 3 مليارد ريال) از دیگر اقدامات داوطلبان این جمعیت بوده است.

سنجربگی با اشاره به اجرای طرح های تب سنجی، آمران سلامت، نذر سلامت خاطر نشان کرد: داوطلبان این جمعیت در سال جاری بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا کمک کرده اند و در حال حاضر نیز مشغول اجرای طرح ناظران سلامت و طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی با همکاری وزارت بهداشت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا حاجی زین العابدینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف حدود 5.5 میلیارد تومان در راستای پیشگیری از کرونا، اهدای بسته های معیشتی و توزیع لوازم بهداشتی هزینه کرده، افزود: آمادگی کامل دارد تا در راستای کمک به مردم و ارائه خدمات داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان همکاری کند.

وی با تبریک روز جهانی داوطلب و تشکر و قدردانی از زحمات اعضای داوطلب هلال احمر گفت: داوطلبان در جهت رضایت مندی مردم گام بر می دارند و اوقاف استان نیز این پتانسیل را دارد که پا به پای این عزیزان برای کمک به مردم گام بردارد چون کمک به مردم چه از نظر مالی و چه از نظر فیزیکی خود نوعی وقف محسوب می شود.

حاجی زین العابدینی با اشاره به اینکه مردم ایران قدرشناس زحمات خادمان خود هستند، افزود: خدمات بسیار زیادی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و دیگر زمینه ها در کشور انجام می‌شود فقط اطلاع رسانی در این زمینه ها کمتر انجام می شود و نیاز است که مردم در جریان خدمات ارائه شده توسط خادمان خودشان باشند.

 حاجی زین العابدینی با اشاره به اینکه اداره اوقاف ۱۲۸ واحد مسکونی وقفی ساخته و در اختیار خانواده ها وجوانانی که توان رهن یا اجاره ندارند قرار داده است، گفت: وقف، عمل بسیار پسندیده و جزء صالحات و باقیات است و هرکسی که پتانسیل و توان وقف را دارد باید در راستای کمک به مردم به کار بندد.

مدیرکل اوقاف استان افزود: پوشیدن لباس هلال احمر مایه افتخار است و  بنده از نظر شخصیت حقیقی و حقوقی جهت کمک به مردم در خدمت هلال احمر هستم و هر ارگانی که باشد مهم نیست مهم خدمت کردن به مردم است که باید درست انجام بگیرد.

 در پایان این نشست حجت الاسلام حاجی رضا زین العابدینی با تکمیل فرم داوطلبی و پوشیدن لباس جمعیت هلال احمر رسماً به عضویت  این نهاد مردمی و موسسه عام المنفعه در آمد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *