همزمان با روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر برگزار می‌شود:

مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس هلال‌احمر ایران

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تبریک فرارسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌‎احمر و گرامیداشت صدمین سال تاسیس هلال‌احمر ایران، برنامه‌های هفته هلال‌احمر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر یعقوب سلیمانی در آستانه گرامیداشت هفته هلال و روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر، افزود: 18 اردیبهشت روزجهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر است و از 18 تا 24 اردیبهشت ماه هر سال، هفته هلال‌احمر نامیده شده است. برنامه‌های هفته هلال احمر در کشور از روز گذشته از میعادگاه نمازجمعه با سخنان پیش از خطبه‌های نمایندگان ولی فقیه در رده های جمعیت، آغاز شد و اختتامیه برنامه های هفته هلال احمر امسال در کنار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فردا اجلاسیه برنامه‌های بزرگداشت یکصدمین سال جمعیت با حضورمسئولان و مقامات کشوری و لشکری در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، گفت: قریب به 90 نفر مهمان خارجی نیز از فدراسیون جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و سفرای خارجی، در این اجلاس حضور خواهند داشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: روز دوشنبه و سه شنبه هفته جاری نیز مانور مشترک جمعیت هلال احمر جهت آمادگی در زمینه‌های مختلف با حضور معاونت بهداشت و درمان، سازمان امداد و نجات و همچنین سازمان داوطلبان و جوانان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: روز چهارشنبه نیز مراسم میثاق با آرمان‌های حضرت امام (ره) و بیعت مجدد با آرمان‌های رهبر معظم انقلاب در حرم حضرت امام (ره) برگزار می‌شود و روز پنج شنبه از آنجایی که جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب نقش اساسی و اصولی داشت و در این رهگذر بیش از 486 شهید امدادگر در راستای تحقق اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم ارزش‌ها و اهداف شد مراسم بزرگداشتی در باغ موزه دفاع مقدس با حضور مسئولان کشوری برگزار می‌شود.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *