مرحله دوم توزیع رایگان ٥٠ هزار ماسک پزشکی در مناطق کم برخوردار تربت جام

رئیس جمعیت هلال احمر تربت جام از توزیع ٥٠ هزار ماسک پزشکی ٣ لایه رایگان توسط اعضای داوطلب در روستاهای کم برخوردار و مرزی شهرستان های تربت جام، خواف و تایباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی سعید شیری، با اشاره به اجرای طرح توزیع 50 هزار ماسک پزشکی در این استان گفت: این طرح در سه مرحله با همکاری معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و شرکت الگو تجارت آتیه برای کنترل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان به صورت همزمان با شهرستان های خواف و تایباد در حال اجرا است.

 او افزود: این طرح  با حضور 100 نفر روز عضو فعال داوطلب جمعیت هلال احمر در قالب ٥ تیم فعال در ١٠ روستای کم برخوردار بخش پایین جام تربت جام انجام می شود. 

 رئیس هلال احمر تربت جام با تشریح عملکرد گروه‌‌های داوطلبان هلال احمر در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزود: این طرح با هدف کنترل و تاکید بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با استفاده از ماسک در کم برخوردار و مرزی شهرستان اجرایی می شود.

 شیری بیان کرد: توزیع بروشور و آموزش چهره به چهره نکات بهداشتی در این طرح توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر و دانشکده علوم پزشکی انجام می شود تا شاهد کاهش زنجیره انتقال بیماری و پیشگیری از شیوع بیش از پیش بیماری کرونا و نیل به سلامت عمومی باشیم.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *