نجات جان ۵ کوهنورد در ارتفاعات زرشک به همت نجاتگران هلال‌احمر قزوین

با اینکه هشدارهای ناپایداری جوی توسط هواشناسی اعلام شده بود؛ 5 کوهنورد در ارتفاعات قزوین در راه صعود دچار مشکل شدند. نجاتگران جمعیت هلال احمر پس از 6 ساعت جستجو در برف و کولاک موفق به نجات آن‌ها شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر قزوین؛حکمت اله هاشمی معاون امداد و نجات این جمعیت گفت: در ساعت ۱۳ روز جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ گزارشی مبنی بر گرفتار شدن یک تیم کوهنوردی شامل دو زن و سه مرد در مسیر قله کافر میدان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان قزوین اعلام شد و بلافاصله پس از دریافت اولین گزارش دو تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان قزوین جهت امدادرسانی به این منطقه اعزام شدند که پس از ۶ ساعت جستجو در برف و کولاک موفق به نجات این کوهنوردان شده و آن‌ها را به منطقه امن منتقل کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین ضمن تقدیر از نجاتگران حاضر در این عملیات گفت: متاسفانه برخی از شهروندان و کوهنوردان بدون توجه به هشدارهای هواشناسی و با حضور در ارتفاعات و مناطق پر مخاطره جان خود و تیم‌های امدادی را به خطر می‌اندازند که با توجه به فصل زمستان امیدواریم بیشتر به این هشدارها توجه شود تا شاهد حادثه‌های تلخ نباشیم.

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *