نجات ۲ کوهنورد از ارتفاعات شهرستان نقده

اعضای تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر شهرستان نقده جان ۲ کوهنورد را در ارتفاعات شروه درسی سلطان یعقوب نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ امیر جعفرزاده، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: در پی تماس دو کوهنورد با سامانه ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر در  ساعت ۱۹:۰۰ روز جمعه مورخه 1400/02/26 که در 4 کیلومتری محور نقده به سمت پیرانشهر مبنی بر گرفتار شدن ۲ نفر در ارتفاعات شروه درسی سلطان یعقوب، بلافاصله بعد از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات EOC جمعیت استان، تیم پایگاه امداد و نجات کوهستانی شهرستان نقده به محل حادثه اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر با به همراه داشتن تجهیزات مربوطه و با توجه به عملیات و جستجوی میدانی توانستند هر دو کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات را در صحت و سلامت کامل پیدا کنند‌.

جعفرزاده گفت: نجاتگران تیم کوهستان پس از ارزیابی و گرفتن شرح حال و تثبیت جسمانی و روانی افراد به پایین کوه هدایت و در شهر به خانواده هایشان تحویل دادند و این عملیات ۳ ساعت طول کشید و ۳ نجاتگر، ۱ پرسنل و ۱ دستگاه آمبولانس بکارگیری شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در اشاره به حادثه فوق گفت: کوهنوردان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ تماس گیرند تا در کمترین زمان نجاتگران هلال احمر جهت امدادرسانی به مصدومین حوادث کوهستان اعزام شوند.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *